Ereğli Müftülüğü iftar verdi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi müftülüğü tarafından her yıl geleneksel hale getirilen iftar yemeğine bu yılda yoğun katılım oldu.İmam -Hatip Lisesi yurdunda gerçekleştirilen ve yaklaşık 300 kişinin katıldığı iftar yemeğine, Ereğli...

Ereğli Müftülüğü iftar verdi
08 Temmuz 2014 Salı 14:23

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi müftülüğü tarafından her yıl geleneksel hale getirilen iftar yemeğine bu yılda yoğun katılım oldu.

İmam -Hatip Lisesi yurdunda gerçekleştirilen ve yaklaşık 300 kişinin katıldığı iftar yemeğine, Ereğli İlçe Kaymakamı İbrahim Çay, Ereğli Bölge ve Garnizon Komutanı Kıdemli Deniz Albay Yalçın Enç, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Timur Özgen, Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Tetiker, Ereğli İlçe Müftüsü Recai Albayrak ,Cumhuriyet Halk Partisi Kdz Ereğli İlçe Başkanı Hayrettin Kartal, Kızılay Kdz Ereğli Şubesi Başkanı Yusuf Oktay, Din görevlileri, Kız Yetiştirme Yurdu öğrencileri, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

İftar öncesi Kur'an-ı Kerim okundu ve Ereğli Müftülüğü İlahi Grubu tarafından da çeşitli ilahiler seslendirildi. Ezanın okunmasıyla birlikte davetliler oruçlarını açtı.

İftar yemeğinde konuşan Ereğli İlçe Müftüsü Recai Albayrak, Ramazan ayının hayırlara vesile olması temennisinde bulunarak "Yüce Rabbimiz bizi nasıl bu atmosferde bir araya getirip kaynaştırdıysa, yine kendi cennetinde, kendi huzurunda, kendisiyle olmayı hepimize lütfeylesin, hepimizi cennetinde buluştursun ”dedi.

Müftü Albayrak ayrıca, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl olduğu gibi bu yılda projelerinin olduğunu ve Ereğli İlçe Müftülüğü olarak afişlerle desteklediklerini belirterek, ”Kimse kimsesiz kalmasın, bu Ramazan ve her zaman “sloganıyla başlatılan bu proje ile hep birlikte imkânı olan vatandaşların imkânı olmayan vatandaşlarla paylaştığı bir süreç olması temennisinde bulunarak, Sadece bu yardımların Ramazan ayında değil hayatın bütün anında yapılması gerektiğini belirterek, bütün müminlerin kardeş olduğunu ve bu kardeşliklerin hiç bitmemesini temennisinde bulundu.

İftar programı Ereğli İlçe Müftüsü Recai Albayrak’ın yaptığı yemek duasının ardından sona erdi. CİHAN

Ereğli Müftülüğü iftar verdi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×