Erdoğan, Zana ile görüşmeyecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Leyla Zana ile görüşme konusunda yaptığı açıklamada, "Önce milletvekili yemini etmesi lazım" dedi

Erdoğan, Zana ile görüşmeyecek
29 Ocak 2016 Cuma 14:21

Sonhaberler.Com

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cizre'de yaralılara ambulans gönderilmediği iddiasını yalanlarken, Leyla Zana'nın kendisiyle görüşmesi için önce milletvekili yeminin etmesi gerektiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Şırnak'ın Cizre’de çatışmaların devam ettiği bölgede bir binanın bodrum katında mahsur kalan yaralıları ambulans gönderilmediği iddiasının yalan olduğunu söyledi.

İstanbul'da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, Cenevre'de Suriye'nin geleceğinin konuşulacağı görüşmelere ilişkin olarak, "Umarım sağlık bir sonuç alınır" diye konuştu.

Leyla Zana'nın görüşme talebini yönelik ise Erdoğan "Önce yeminin etmesi gerekir" diye konuştu.

Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle: (Cizre'deki yaralılar konusunda) Bunların hepsi yalan. Orada sürekli ambulans var. 5-6 ambulans bekletiliyor. Yaralını al ambulans bulunan bölgeye getir denmesine rağmen bunları yapmıyorlar. Ambulansların güvenlik bölgesine girmesi söz konusu olamaz.

Kendilerine göre orada bir üstünlük temin etmek istiyorlar. Oradaki yetkili arkadaşlar da buna önlem alıyorlar. Açlık grevi de yapabilirler, şunu da yapabilirler. Bunların yeri parlamentodur. Bunlar şu anda terör örgütünün propagandasını yapıyorlar. Birileri açlık grevi yapıyor. Ama bakıyorsunuz bunların eş başkanları tatilde geziyor. Adalarda bisiklet turları yapanların görüntüleri var.

Leyla Zana TBMM'de yemin etmeden görüşmem, kabul etmem mümkün değil. Önce yemin etmesi gerekir.

Özel kalemimi arayan danışmanı terörist başı ile alakalı bazı şartlar sundu. Böyle bir şey varsa hiç gelmesin. Şu anda böyle bir terörist başına dünyanın hiçbir yerinde böyle şart sunulmamıştır.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×