Erdoğan: Twitter vergi kaçakçısıdır, bunların da üzerine gideceğiz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medyayı Türkiye üzerine oynanan oyunlara alet olmakla suçladı.

Erdoğan: Twitter vergi kaçakçısıdır, bunların da üzerine gideceğiz
12 Nisan 2014 Cumartesi 17:53

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medyayı Türkiye üzerine oynanan oyunlara alet olmakla suçladı. Erdoğan, “Bunlar kar amacıyla kurulmuş para kazanan şirketlerdir. Twitter aynı zamanda vergi kaçakçısıdır. Bunların da üzerine gideceğiz.” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yaptırdığı Ambarlı ileri biyolojik arıtma tesisinin hizmete alım törenine katılan Başbakan Erdoğan, bazı çevrelerin Türkiye’yi teröre destek veren ülke gibi göstermeye çalıştığını öne sürdü.
Sosyal medyayı Türkiye üzerine oynanan oyunlara alet olmakla suçlayan Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Türkiye’den sosyal medya üzerinden, manşetler üzerinden bir algı operasyonu yapılmak istenirken bazı medya kuruluşlarının bu saldırılarda maşa olarak kullanıldıklarını çok iyi görüyoruz. Milletim buna itibar etmedi, etmeyecek. Bu çevreler de kirli operasyonlarında asla başarı sağlayamayacaklar. Biz; Twitter, Youtube ve Facebook gibi sosyal medyayı eleştirirken işte bu operasyonlara alet oldukları için eleştirdik. Kişilik haklarına saygı göstermedikleri için, kutsal değerlerimize, ortak milli değerlerimize saygı göstermedikleri, yargı kararlarına riayet etmedikleri, ulusal güvenliğimize yapılan saldırılarda alet oldukları için eleştirdik. Bugün de eleştiriyorum, yarın da eleştireceğim. Bunun özgürlükle alakası yok. Bunun özerklikle alakası yok. Twitter, Youtube, Facebook en başta birer uluslararası şirkettir. Bunlar kar amacıyla kurulmuş para kazanan şirketlerdir. Twitter aynı zamanda vergi kaçakçısıdır. Bunların da üzerine gideceğiz. Her uluslararası şirket gibi bu şirketler de gelecek benim ülkemin anayasasına, yasalarına, vergi kurallarına uyacak. Bunlarla ilgili verilen karara uyduk, ama yine de saygı duymuyorum. Başka ülkelerde nasıl belli kurallar içerisinde çalışıyorlarsa burada da kurallar çerçevesinde çalışacaklar. Özgürlük maskesi altında hiç kimse benim ülkemde operasyon yapamaz.”

Seçim sonuçlarını da değerlendiren Erdoğan, “Eğer benim milletim bu iktidara yüzde 45,5 oy verdiyse bunun bir nedeni var. Demek ki başbakanına sahip çıkıyor. Başbakanının söylemleri onun gönlünü, onun dilini ifade ediyor. Ama muhalefetin şunu kendisine sorması lazım; acaba ben niye 28 aldım? Öbürü de acaba ben niye 15 aldım’ diye sorması lazım. Öbürleri de ‘acaba beni niye 5 aldım, 4 aldım? Onlar bunu sormuyor. Ama biz 45,5 almamıza rağmen niye bunu 50, 60 yapamadığımızın hesabını yapıyoruz. Muhalefetin genel başkanları Salı günü kendilerini, başarısızlıklarını konuşmadılar.” ifadelerini kullandı.

Konuşmasında yine Hizmet Hareketi'ni eleştiren Erdoğan, "Türkiye’yi, Suriye’deki insanlık dışı saldırıların sorumlusu gibi göstermeye çalışıyorlar. Ey paralel yapı! Senin 160 bin Suriyeli kardeşimizin ölümüyle ilgili gözyaşı döktüğün var mı? Senin Mısır’daki kardeşlerimizle ilgili gözyaşı döktüğün vaki mi? Mavi Marmara saldırısıyla ilgili bir olumlu cümlen mümkün mü? Senin hangi odaklara çalıştığını da çok iyi biliyoruz.” şeklinde konuştu.
CİHAN

Erdoğan: Twitter vergi kaçakçısıdır, bunların da üzerine gideceğiz


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×