Erdoğan'a suikast timinde 'şoke' eden isim

Erdoğan'ın kaldığı oteli basarak tarayan ekibin başında bulunan subayın Muhsin Yazıcıoğlu suikastinde 'düşen helikopterden parça sökerken' görüntülenen kişi çıktı

Erdoğan'a suikast timinde 'şoke' eden isim
18 Temmuz 2016 Pazartesi 08:36

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PDY) mensubu askerlerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otele yaptığı saldırı sonrası yakalanan Astsubay Aydın Özsıcak'ın özel olarak sorgulanması gerektiğini söyledi. 

Astsubay Aydın Özsıcak'ın Muhsin Yazıcıoğlu suikastinde de düşen uçaktan parça sökerken görüntülendiğini söyleyen milletvekili Selçuk Özdağ, "15 Temmuz gecesi ve öncesindeki yaşanan darbe girişimlerinde ve alçakça düzenlenen hain saldırılarda diğer kilit isimlere ulaşmak ve hangi egemen güçlerin parmağının olduğunu ortaya çıkarmak için Özsıcak mutlaka özel sorgulanmalıdır. Bu vatan haini Türkiye ile hesabı olan, Türkiye’nin güçlü devlet olmasını istemeyen odakların tetikçiliğini yapmaktadır" dedi.

Özsıcak'ın özel olarak sorgulanması durumunda daha önce yapılan saldırılarla ilgili bir çok şifreye ulaşılabileceğini belirten AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, "Kıdemli Başçavuş Aydın Özsıcak, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı ve dava arkadaşım Muhsin Yazıcıoğlu'nun düşen helikopterinden parça sökerken görüntülenmişti. Daha sonra tutuklanan ve yargılanan Özsıcak, her ne hikmetse serbest bırakılmıştı. İşte bu karanlık isim 15 Temmuz’da Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve hükümetine yönelik darbe girişimine katıldığı için tekrar yakalanarak gözaltına alındı. Darbe girişiminin tam ayrıntılarına ve hangi kişilerin ve egemen güçlerin bu girişimde yer aldığını net görebilmemiz için bu vatan haini özel sorgulanmalıdır" şeklinde konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×