Erciş ve Çatak ilçelerinde 'demokrasi nöbeti'

Erciş ve Çatak ilçelerinde, Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişiminin ardından vatandaşların başlattığı "demokrasi nöbeti" devam ediyor

Erciş ve Çatak ilçelerinde 'demokrasi nöbeti'
26 Temmuz 2016 Salı 01:05

Van'ın Erciş ve Çatak ilçelerinde, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından vatandaşların başlattığı "demokrasi nöbeti" devam ediyor.

Darbe girişimi sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine AK Parti Çatak İlçe Başkanlığı binası önünde toplanan vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla slogan atarak, darbe girişimini protesto etti.

Demokrasi nöbetine katılan Çatak Kaymakamı Hacı Asım Akgül, burada yaptığı konuşmada, 11'nci gecede Çataklıların demokrasi nöbetini terk etmediğini ve desteklerini arttırarak sürdürdüğünü söyledi.

Akgün, "Alanlardayız ve meydanları boş bırakmıyoruz. Türkiye'de tüm il ve ilçelerinde yaşlısı genci, kadını ve erkeği, bayraklarıyla alanlara inerek meydanları boş bırakmıyor. Tüm Türkiye tek yürek olmuş durumda. Allah bu birlikteliğimizi daim etsin." dedi.

- Erciş ilçesinde de kaymakamlığın organizasyonuyla 15 Temmuz darbe girişimini telin etmek amacıyla yürüyüş düzenledi.

Kaymakamlık önünde toplana grup, ilçe merkezindeki Vanyolu Caddesi'ne kadar yürüdü.
Burada bir konuşan Kaymakam Mehmet Şirin Yaşar, 15 Temmuz akşamından bu yana meydanlarda olduklarını belirterek, şöyle devam etti:

"Bugün kamu personeli ve Ercişliler olarak, Cumhurbaşkanına yapılan bir kalkışmaya karşı 15 Temmuz'dan beri meydanlardayız. İkinci bir emre kadar da meydanlarda olacağız. Ben ve benim emrim altında görev yapan bütün kamu personeli adına şunu söylüyoruz. Maaşını devletinden alan memurlar olarak seçilmiş halkın iradesine dayanan ülkemize, hükümetimize ve devletimize asla ihanet etmeyeceğiz. Halkımızın iradesine, devletimizin kurumlarına, şanlı muzaffer ordumuza ve kahraman emniyet teşkilatımıza sahip çıkacağız. Kamu personeli halkımız için vardır."

Yürüyüşe, kamu personelleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×