'Engelli ve yaşlı bakımında kalite çok önemli'

Amasya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ahmet Duman, “Engelli ve yaşlı bakımında kalite çok önemli.

'Engelli ve yaşlı bakımında kalite çok önemli'
03 Ocak 2014 Cuma 19:48

Amasya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ahmet Duman, “Engelli ve yaşlı bakımında kalite çok önemli. Bizlerde kaliteyi yakalamak için kendimizi sürekli yeniliyoruz.” dedi.
Amasya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, ‘Eğitimli Adım Kaliteli Bakım’ projesi kapsamında engelli bakımı için kaliteli bakıcılar yetiştiriyor.
Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanan ‘Dezavantajlı Gruplara Yönelik Sosyal İçerme Mali Destek Programı’ kapsamında desteklenen projede engelli bakımında en kaliteli hizmetin verilmesi hedefleniyor.
Konu hakkından bilgi veren Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ahmet Duman, kursiyerlere eğitim sonunda belge verildiğini ve bu belgenin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylandığını söyledi.
Eğitim sonunda sertifika alan kişilerin, ilgili kuruluşlarda çalışmaları durumunda asgari ücretin yüzde 30 kadar fazlası maaş alabileceklerini kaydeden Duman, “Engelli ve yaşlı bakımında kalite çok önemli. Bizlerde kaliteyi yakalamak için kendimizi sürekli yeniliyoruz.
Amasya’da şu anda özel bakım merkezi ve yaşlı bakım merkezi bulunmamaktadır. Ancak bu alanlarda ilimizde ciddi anlamda ihtiyaç vardır. Bu tür yerlerde çalışacak bakım elemanlarının ise sertifikalı olmaları gereklidir.
Bizim kursumuza devam edenler daha çok engelli ailelerinden geliyor, böylelikle burada kendi yakınlarına nasıl daha iyi bakılacağı konusunda da bilgi sahibi oluyorlar. Bakanlığımız bakım elemanlarının eğitimli olmasına büyük önem veriyor. Bakım elemanlarına hizmet içi eğitim programları vasıtasıyla da eğitimler verilerek sürekli kendilerini geliştirmeleri sağlanıyor.” diye konuştu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×