En çok aranan eleman 'garson'

Yaklaşan yaz sezonunun turizm sektörüne hareket getirmesiyle birlikte garson arayışları da arttı. İş ilanlarında en çok aranan eleman yüzde 7 ile garsonluk oldu. Bunu yüzde 5 vasıfsız eleman, yüzde 4 temizlik ile özel güvenlik elemanları,...

En çok aranan eleman 'garson'
05 Mayıs 2014 Pazartesi 13:28

Yaklaşan yaz sezonunun turizm sektörüne hareket getirmesiyle birlikte garson arayışları da arttı. İş ilanlarında en çok aranan eleman yüzde 7 ile garsonluk oldu. Bunu yüzde 5 vasıfsız eleman, yüzde 4 temizlik ile özel güvenlik elemanları, yüzde 3 ile bayan kuaförü ve şoför, yüzde 2 ile çocuk bakıcısı, tezgahtar, aşçı, teknik servis elemanı takip etti.

Mavi yakalı çalışanlar ile kurumları buluşturmak için kurulan Yenibireleman.com internet platformunun yöneticisi Kâmil Özörnek, gelen mavi yakalı iş ilanlarında şubat ve mart ayında olduğu gibi nisan ayında da yüzde 34 ile Ankara’nın İstanbul’un önünde yer aldığını söyledi.

Garson ilanlarının çoğunda deneyimli ve yüksekokul bitirmiş olma ve oteller için de İngilizce bilme şartları arandığını belirten Kâmil Özörnek, garsonların da içinde olduğu mavi yakalı eleman ilanlarının büyük bir kısmında iş yerine yakın bir bölgede oturma kriteri arandığını vurguladı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×