Emniyette 3 bin 222 yeni polis mesaiye başlıyor

Emniyet Teşkilatı'nın polis ihtiyacını karşılamak için geçtiğimiz yıllarda devreye soktuğu üniversiteli polis uygulamasında bu sene binlerce kişi mezuniyet sevinci yaşadı. Ülke genelinde hizmet veren 8 ayrı Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde...

Emniyette 3 bin 222 yeni polis mesaiye başlıyor
09 Haziran 2014 Pazartesi 14:58

Emniyet Teşkilatı'nın polis ihtiyacını karşılamak için geçtiğimiz yıllarda devreye soktuğu üniversiteli polis uygulamasında bu sene binlerce kişi mezuniyet sevinci yaşadı.

Ülke genelinde hizmet veren 8 ayrı Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde (POMEM) bugün itibariyle 3 bin 222 polis adayı mezun oldu.

Bursa Polis Eğitim Merkezi’nde de 8 ay eğitim gören 13. Dönem 388 polis adayı düzenlenen törenle mezuniyet sevinci yaşadı. Ailelerin bir hayli heyecanlı olduğu gözlenen törende konuşan Emniyet Genel Müdürlüğü İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Hasan Adak, 1845’te kurulan Emniyet Teşkilatı'nın çeşitli badireler atlattığını belirterek, "Ancak teşkilat mensuplarımız bu zor görev içerisinde milletimizin emrinde, onların rahat ve huzurunu temin etmek üzere 24 saat, 365 gün görevi başındadır." dedi.

Bursa Polis Eğitim Merkezi Müdürü Mahmut Aslan da polis adaylarına hitaben yaptığı konuşmada şunları kaydetti: "Bugüne kadar bize emanettiniz, şimdi milletimize emanet ediyoruz. Burada öğrendiğiniz bilgileri hukuk ve adaletin üstünlüğü kapsamında milletimize yansıtacaksınız."

Bursa Valisi Münir Karaloğlu ise şöyle konuştu: "Hizmet ederken inancınızı, dünya görüşünüzü, ideolojinizi milletimize yansıtmayacaksınız, hukuku her şeyin üzerinde göreceksiniz."

13. Dönem polis adayları adına dönem birincisi Muhammet Kara, "Bizler, burada aldığımız eğitim ve tecrübeleri milletimizin emrinde kullanacağız." dedi.

KİMİSİ SELFİE ÇEKTİRDİ, KİMİSİ KEP ATTI

Konuşmaların ardından polis adayları resmi geçiş törenini gerçekleştirdi. Tam bu esnada da polis adayı yakınlarını fotoğraf çekme telaşı sardı. Adeta bir yarışmadaymış gibi evlatlarını, ağabeylerini ve eşlerini en mutlu günlerinde fotoğraflamak istedi.

Resmi geçit töreniyle resmen polis olan 388 genç, aynı anda keplerini havaya atarak büyük mutluluk yaşadı. Bazıları da bu mutlu günü selfie çektirerek kayda aldı. Bazı polis adayları da sınıf komiserlerini havaya atarak mezuniyeti kutladı. CİHAN

Emniyette 3 bin 222 yeni polis mesaiye başlıyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×