Emeklilere Kırıkkale Belediyesi’nden kolaylık

Kırıkkale Belediyesi’nde su faturası ödeme günlerinde ve ödeme sisteminde önemli değişiklikler yapıldı. Emekliler her ayın son gününe kadar faturalarını ödeyebilecek.    Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın...

Emeklilere Kırıkkale Belediyesi’nden kolaylık
08 Mayıs 2014 Perşembe 14:13

Kırıkkale Belediyesi’nde su faturası ödeme günlerinde ve ödeme sisteminde önemli değişiklikler yapıldı. Emekliler her ayın son gününe kadar faturalarını ödeyebilecek.

    Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın talimatıyla bir süre önce çalışmalara başlanan su faturası ödenmesinde yeni dönem başladı. Emekli olduğunu beyan ederek sisteme kayıtlı olan vatandaşlar, son ödeme günü her ayın son günü olacak şekilde otomatik olarak belirlenecek. Böylece emekli su aboneleri ay sonuna kadar ödeme yapabilecekler ve cezalı duruma düşmekten kurtulacak.

    Emekliler dışındaki normal aboneler için ise su faturası son ödeme günleri olarak belirlenen ilk tarihleri 1. gün 16’sına 2. gün ise 17’sine geçecek şekilde 15’er günlük olacak şekilde uzatıldı. Şehit ve gazi indiriminden faydalanan aboneler yüzde 50 indirimli kullanmaya devam edecekler. Yüzde 40 özürlü raporu olanlar ise su ücretlerinde mevcut sistemde yüzde 30 indirim kullanıyorlar. Endeks ve sayaç okuma işlemleri ise yine her ayın ilk günüden itibaren okunmasında bir değişiklik yapılmadı.

    Vatandaşların en iyi hizmeti vermek için çalıştıklarını beyan eden Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Kırıkkale’de Makine Kimya Endüstri Kurumu fabrikalarından emekli olan binlere kişinin bulunduğunu ve emeklilerin Kırıkkale’nin baş tacı olduğunu söyledi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×