Elif Sultan Kalsen'in Ailesi Adli Tıp'ta: Bu Bizim Kızımız Değil

Canlı bomba eyleminde bulunduğu iddia edilen Elif Sultan Kalsen'in annesi, kızını teşhis için gittiği Adli Tıp çıkışında "Benim kızım değilmiş. O böyle bir şey yapmaz." dedi.

Elif Sultan Kalsen'in Ailesi Adli Tıp'ta: Bu Bizim Kızımız Değil
07 Ocak 2015 Çarşamba 15:04

Sultanahmet'te Turizm Şube Müdürlüğü'ne canlı bombalı saldırıda bulunduğu iddia edilen Elif Sultan Kalsen'in ailesi Adli Tıp'ta kendilerine gösterilen cansız bedenin kızlarına ait olmadığını söyledi.
 
Elif Sultan Kalsen'in annesi Şirin ve babası Mehmet Kalsen, Adli Tıp'a geldiler. Anne Şirin Kalsen, Adli Tıp girişinde ağlayarak "Benin kızım böyle bir şey yapmaz" dedi.
 
"BENİM KIZIM DEĞİLMİŞ"
 
Avukatları Ebru Timtik ile birlikte nöbetçi savcı nezaretinde canlı bombanın cenazesi aileye gösterildi. Aile, çıkışta kendilerine gösterilen cesedin kızlarına ait olmadığını söyledi. Cumhuriyet savcısı da bununla ilgili tutanak düzenledi. Kocaeli'nde yaşayan aile, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Şirin Kalsen çıkışta "Benim kızım değilmiş. Beni çekmeyin" dedi.
 
"AİLESİ CESEDİ TEŞHİS EDEMEDİ"
 
Avukatı Ebru Timtik de ''İçeriye girdik. Anne ve babası da vardı. Bize 1.60 boylarında, beyaz tenli bir kadının cenazesini gösterdiler. Ancak bu Elif Kalsen değil. Ailesi cesedi teşhis edemedi'' diye konuştu.
 
AVUKAT: DAHA ÖNCE HİÇ GÖRMEMİŞTİM
 
Ailesi bir süredir Elif Kalsen'le bağlantı kuramadıkları için medyada çıkan haberlere dayanarak canlı bomba saldırısını yapan kişinin kızları olabileceğini düşündüklerini belirtti. Avukat Timtik, ''Bize gösterilen kişiyi daha önce hiç görmemiştim'' şeklinde konuştu.
 
DHKP-C EYLEMİ ÜSTLENDİ
 
Saldırıyı üstlenen DHKP-C örgütü de kendi sitelerinden yatığı açıklamada "Feda eylemini gerçekleştiren savaşçımız Elif Sultan Kalsen'dir. Şehidimize ilişkin açıklamayı yarın yapacağız." dedi.
 
EMNİYET KAYNAKLARI YALANLADI
 
Ancak bugün Emniyet kaynakları canlı bombanın kimliğinin doğru olmadığını belirtti. DHKP-C üyesi olan Kalsen'in ismi daha önce de sık sık gündeme gelmişti. İlk olarak Sultangazi Polis Merkezi'ne yapılan ve polis memuru Bülent Özkan'ın şehit olduğu saldırının ardından "9 canlı bomba aranıyor" haberiyle gündeme gelmişti. Ancak Kalsen bu iddia sonrasında 2 arkadaşı ile birlikte kameralar karşısına geçerek açıklama yapmış ve "Biz canlı bomba değiliz" diyerek iddiaları yalanlamıştı.
 
CENAZEYİ ALMAYA GELENLER GÖZALTINA ALINDI
 
Sultanahmet'teki canlı bomba olan kadının cenazesi için adli tıp kurumuna gelen 6 kişi polis tarafından yaka-paça gözaltına alındı. Gruptan bazıları, 'İnsanlık onuru işkenceyi yenecek' şeklinde slogan attı. Gözaltına alınan grup sorgulanmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×