Ekmeleddin İhsanoğlu, Esenyurt Muhameddi Camii’ne yönelik saldırıyı kınadı

Cumhurbaşkanı adayı Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, İstanbul Esenyurt ilçesi Yenikent Mahallesi'ndeki Muhameddi Camii’ne yönelik saldırıyı kınadı.Ekmeleddin İhsanoğlu yaptığı yazılı açıklamada, “İstanbul Esenyurt’taki bir camimizin...

Ekmeleddin İhsanoğlu, Esenyurt Muhameddi Camii’ne yönelik saldırıyı kınadı
09 Temmuz 2014 Çarşamba 19:08

Cumhurbaşkanı adayı Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, İstanbul Esenyurt ilçesi Yenikent Mahallesi'ndeki Muhameddi Camii’ne yönelik saldırıyı kınadı.

Ekmeleddin İhsanoğlu yaptığı yazılı açıklamada, “İstanbul Esenyurt’taki bir camimizin kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğradığını üzülerek öğrenmiş bulunuyorum. Bu alçakça saldırıyı en şiddetli şekilde telin ediyorum. Bu saldırıyı yapanların bir an evvel tutuklanıp adalete teslim edilmelerini umuyorum. Başka ülkelerde şahit olduğumuz bu çirkin ve karanlık senaryoların ülkemizde de uygulanmak istendiğini görüyorum. Milletimizin birlik ve beraberlik duygusu karşısında bu senaryolar başarısızlığa mahkum olacaktır. Saldırıya uğrayan Yenikent Mahallesi Muhammedi Camii’nin değerli cemaatine geçmiş olsun dileklerimi iletir, böylesine elim hadiselerin bir daha yaşanmamasını temenni ederim.” ifadelerini kullandı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×