Ekici: Tüm ilçelere çatılı pazar ve otogar yapacağız

CHP Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı Akif Ekici şehre verilen her türlü hizmetin köylere de verileceğini belirterek, ilçelere de uzay çatılı pazar ve otogar yapacaklarının sözünü verdi.

Ekici: Tüm ilçelere çatılı pazar ve otogar yapacağız
18 Mart 2014 Salı 14:28

CHP Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı Akif Ekici şehre verilen her türlü hizmetin köylere de verileceğini belirterek, ilçelere de uzay çatılı pazar ve otogar yapacaklarının sözünü verdi.

Büyükşehir Belediyeleri Kanunu gereği tüm köylerin büyükşehir statüsünde olduğunu ve köylerin mahalle olarak görüldüğüne dikkat çeken CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Akif Ekici şehre verilen her türlü hizmetin köylere de verileceğini söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini devraldıklarında şehir merkezindeki bir mahallenin aldığı her türlü hizmeti köylere de getirmek için projeler hazırladıklarını belirten Akif Ekici, köylerde yapı yapmak isteyenlere ücretsiz proje hizmeti vereceklerinin altını çizdi.

Köylü vatandaşlara her türlü desteği vereceklerini belirten Ekici, köylerde yapacakları projeleri şu şekilde anlattı: "Köylerimize taziye evleri yapacağız, Gasilhane ve morg hizmeti vereceğiz. Okulları, camileri, türbeleri, mezarlıkları, köy odaları ve alt yapının bakım ve onarım işlerini belediye olarak biz yapacağız. Köylerimizdeki kuyulara beş yıl boyunca su saati bağlamayacağız. Belediye tarafından alınması gereken her türlü vergi, harç ve katılım paylarını beş yıl boyunca almayacağız. Köylere toplu taşım hizmeti olarak otobüs seferleri düzenleyeceğiz. Yine köylerimize çocuk oyun bahçeleri ve köy spor alanları yapacağız. Meyilli ve taşlı arazilerin ıslahını yaparak taş ayıklama işlerini yapacağız. Köylerimize yönelik en önemli projelerimizden birisi de Ambulans helikopterdir. Belediye bünyesine bir ambulans helikopter alacağız ve köylerimizdeki acil hastaların merkeze ulaştırılmasında kullanacağız. Tüm ilçelerimize uzay çatılı pazar ve otogar yapacağız."

Yatırım izleme ve koordinasyon merkezleri kurularak kırsaldaki acil sorunların çözümü için çağrı merkezleri oluşturacaklarını kaydeden Ekici, "Kırsal kalkınma proje ofisleri kurularak çiftçilerimiz Avrupa Birliği, Dünya Bankası Kalkınma Ajansları ve diğer hibe kredilerden faydalanmasını sağlayacağız. Organize sanayi bölgesinden çıkan atık sulardan zarar gören araziler temizlenerek atık suyun temiz akmasını sağlayacağız. Yapacağımız projeler ve uygulamalarla köylümüzün çiftçimizin her zaman yanında olacağız. Kapımız her zaman açık olacaktır." açıklamalarına yer verdi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×