Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli'nde demokrasi nöbeti sürüyor

Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli'nde vatandaşlar "demokrasi nöbeti"ni sürdürüyor

Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli'nde demokrasi nöbeti sürüyor
06 Ağustos 2016 Cumartesi 23:58

EDİRNE (AA) - Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli'nde vatandaşlar "demokrasi nöbeti"ne devam ediyor.

Edirne Saraçlar Caddesi'ndeki Atatürk Anıtı önünde, ellerinde Türk bayraklarıyla toplanan vatandaşlar, meydanlara kurulan ekranlardan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın darbe girişimi sırasında yaptığı konuşmaları ve o gecesi yaşananları izledi.

AK Parti Edirne Gençlik Kolları Başkanı Tarık Hatipler, burada yaptığı konuşmada, 15 Temmuz'da Türkiye'deki tüm gençlerin geleceğine sahip çıkmak için meydanlara çıktığını söyledi.

Darbe girişimine milletin hep birlikte karşı koyduğunu belirten Hatipler, "Anadolu'da bir söz vardır. 'Gözü açık olana gün ışımış derler.' 15 Temmuz'da bu millet her şeyi anladı. O gecenin sabahı milletin mücadelesiyle aydınlık oldu. 15 Temmuz'da vatanı savunurken şehit düşen polis, asker ve vatandaşlara Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifa diliyorum." diye konuştu.

Eski AK Parti Edirne Milletvekili Şemsettin Emir de vatan sevgisini yüreğinde hisseden
vatandaşların FETÖ'nün hain darbe girişimini engellediğini ifade etti. Vatan için gözünü kırpmadan nöbet tutan vatandaşlara teşekkür eden Emir, 15 Temmuz'un Türkiye'deki siyaset için de bir milat olduğunu dile getirdi.

Kırklareli

Kırklareli Vilayet Meydanı'nda bir araya gelen vatandaşlar, ellerindeki Türk bayraklarıyla "Recep Tayyip Erdoğan" şeklinde slogan attı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, dualar edildi.
AK Parti İl Başkanı Alper Çiler, 15 Temmuz'dan bu yana demokrasi nöbeti tutan Kırklareli halkına teşekkür etti.

Yarın Yenikapı'da siyasi parti liderleri ve tüm halkın katılımıyla demokrasi mitingi düzenleneceğini aktaran Çiler, "Miting darbe gecesinde kararsız kalanlar ve dünyada darbeye karşı çıkmayan devletlere ders olacak. 15 Temmuz'daki gibi tüm vatandaşlarımız topyekun demokrasi mitinginde yerini alacaktır." diye konuştu.

Nöbete, Kırklareli Valisi Esengül Civelek, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Selahattin Acara destek verdi.

Tekirdağ

Tekirdağ'da Valilik binası önünde toplanan vatandaşlar, saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı'nı okudu.

Darbe girişimi sırasında şehit olanlar ve yaralananlar için dua eden vatandaşlar, zaman zaman tekbir getirdi. Ellerinde Türk bayrakları bulunan vatandaşlar, darbe karşıtı sloganlar attı.
Trakya Tasavvuf Cemiyeti tarafından ilahiler okundu.
 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×