Edirne'de 'demokrasi nöbeti'

Edirne'de vatandaşlar, FETÖ'nün darbe girişimine karşı "demokrasi nöbetini" sürdürüyor.

Edirne'de 'demokrasi nöbeti'
26 Temmuz 2016 Salı 23:26

Edirne'de vatandaşların, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı "demokrasi nöbeti" sürüyor.

Vatandaşlar, akşam saatlerinden itibaren Saraçlar Caddesi'ndeki Atatürk Anıtı önünde toplanmaya başladı. Ellerinde Türk bayrakları taşıyan vatandaşlar, çeşitli sloganlar atarak darbe girişimine tepki gösterdi. Çocuklardan oluşan bir topluluk büyük bir Türk bayrağı açtı.

Burada ilahi grubu tarafından ilahiler okundu ve şehitler için dua edildi. Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından konuşan Diyanet-Sen Edirne Şube Başkanı Mahmut Eroğlu, milletin, demokrasinin gereğini yerine getirdiğini söyledi.

Milletin, 15 Temmuz akşamı duruşuyla vatanına sahip çıktığını aktaran Eroğlu, "Millete giydirilmek istenen vesayet gömleğini tarihin çöp sepetine gönderdik. İhanet çetesini, cunta hareketini, paralel devlet şebekesini püskürterek milletimizin şanlı tarihine yeni ve büyük bir zafer daha hep birlikte ekledik. 15 ve 16 Temmuz'da 81 ilin meydanlarında Ulubatlı Hasanlar, Koca Yusuflar, Seyit Çavuşlar, Kara Fatmalar, Nene Hatunlar ve halkımız vardı. Okçular tepesini terk etmeyen basiretli insanlarımız vardı." diye konuştu.

Vatandaşlardan Ahmet Yıldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Meydanları boş bırakmayın" sözünün ardından her akşam meydanlarda olduklarını söyledi.

Türkiye'yi savunmak için demokrasi nöbetlerine devam edeceklerini belirten Yıldız, "Birliğimizi, beraberliğimizi tüm dünyaya göstermek için buradayız. Allah bu millete 15 Temmuz gibi geceleri yaşatmaz." dedi.

Fatma Tekin ise hainler çetesini halkın bastırdığını söyledi. Vatandaşların canını hiçe sayarak vatan uğruna tankın önünde durduğunu dile getiren Tekin, meydanları boş bırakmayacaklarını kaydetti.

Vatandaşların Atatürk Anıtı önünde "demokrasi nöbeti" sürüyor.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×