Ebru sanatı, minik ellerle buluştu

Dörtyol Özel Gümüş Koleji anasınıfı öğrencileri, sanatın en güzeli boyaların suyla dansını görmek bir yana yapma imkanı da buldu. Derslerdeki başarının yanı sıra sosyal faaliyetlerin de önemine binaen yapılan etkinliğin küçük yaşta...

Ebru sanatı, minik ellerle buluştu
29 Mayıs 2014 Perşembe 13:28

Dörtyol Özel Gümüş Koleji anasınıfı öğrencileri, sanatın en güzeli boyaların suyla dansını görmek bir yana yapma imkanı da buldu.

Derslerdeki başarının yanı sıra sosyal faaliyetlerin de önemine binaen yapılan etkinliğin küçük yaşta sanatsa faaliyetlerin geleceğe zemin hazırladığına işaret eden Gümüş Koleji Resim Öğretmeni Yasin Yıldırım, “İnsanın tüm kişiliği bu yaşlarda oluşuyor ve atılan zeminin çok iyi olması için sanatsal faaliyetlere de ağırlık verilmesi gerekiyor. Bu nedenle Ebru sanatının çok önemli olduğunu söyledi.

Gümüş Koleji Müdürü Cabir Göksu, derslerdeki başarının yanı sıra sosyal gelişime de önem verdiklerin söyledi. Göksu, “Çocuklarımızın yabancı dilden derslere çok iyi hazırlanması için ana sınıfı eğitimi büyük önem taşıyor. Onların sanatsal yönleri ancak bu tür faaliyetlerle gelişebilir” dedi.

Gümüş Koleji anasınıfı öğrencileri de ebru sanatını öğrenmekten son derece mutlu oldular. Minikler, yaptıkları ebruları sudan çıkartıp, arkadaşlarına gösterdiler. CİHAN

Ebru sanatı, minik ellerle buluştu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×