DÜZELTME - Şoförler odası seçiminde arbede yaşandı

Sayın abonelerimiz,Dün servis ettiğimiz 'Şoförler odası seçiminde arbede yaşandı'başlıklı haberde yarıştan çekilen İzzet Yıldırım ile seçimi kazanan Zafer Şener isimleri sehven yanlış olarak yer almıştır.

DÜZELTME - Şoförler odası seçiminde arbede yaşandı
13 Ocak 2014 Pazartesi 14:08

Sayın abonelerimiz,
Dün servis ettiğimiz 'Şoförler odası seçiminde arbede yaşandı'başlıklı haberde yarıştan çekilen İzzet Yıldırım ile seçimi kazanan Zafer Şener isimleri sehven yanlış olarak yer almıştır. Seçimde Zafer Şener lehine İzzet Yıldırım adaylıktan çekilmiştir. Seçimi Zafer Şener kazanmıştır. Haberimizi yeniden düzenleyerek servis ediyoruz.

Ankara Umumi Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası başkanlık seçiminde arbede yaşandı. Oy sandıklarının kırıldığı olaylara çevik kuvvet müdahale etti.

Başkent ASKİ Spor Salonu'nda yapılan Ankara Umumi Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası seçimine, mevcut başkan Mehmet Yiğiner ile diğer adaylar Zafer Şener ve İzzet Yıldırım yarıştı. İzzet Yıldırım'ın Zafer Şener lehine adaylıktan çekilmesiyle, yarış Mehmet Yiğiner ile Zafer Şener arasında yaşandı.

İddialara göre, oyların sayımına geçildiğinde, mevcut başkan Mehmet Yiğiner'in kaybedeceğini anlayan taraftarları sahaya indi. Oyların kullanıldığı paravanları dağıtan taraftarlar, olay çıkardı. Oy sandıkları kırılırken, oyların bulunduğu çuvalların bazılarının olmadığı ileri sürüldü.

Spor salonunun içi savaş alanına dönerken, Mehmet Yiğiner taraftarları ile Zafer Şener taraftarları birbirlerine girdi. Olaya çevik kuvvet ekipleri müdahale etti. İki adayın taraftarları farklı tribünlere gönderildi. Yapılan oy sayımı sonucunda, Zafer Şener, eski başkan Mehmet Yiğiner'den 50 fazla oy alarak başkan seçildi.
Resmi olmayan sonuçların açıklanmasıyla Zafer Şener'in taraftarları sevinç gösterileri yaparken, Mehmet Yiğiner'in taraftarları da yuhaladı. Güvenlik nedeniyle Zafer Şener ve taraftarları spor salonundan çıkarıldıktan sonra, eski başkan Mehmet Yiğiner ve taraftarlarının salondan ayrılmasına izin verildi.

Zafer Şener lehine adaylıktan çekilen İzzet Yıldırım, yaptığı açıklamada şunları söyledi; "Ben böyle bir seçim görmedim. Antidemokratik bir uygulama. Biz esnafın teveccühüne sığınmışız, buraya gelmişiz. Böyle bir anlayış olabilir mi? Masalara sandalyelere, bizlere saldırma, divana saldırmalar. Biz kardeşiz. Oradakiler bizim arkadaşlarımız. Hepimiz esnafız. Biz Zafer başkanımla birleşmişiz, aday olmuşuz. Ama, çok çirkefçe bir hareketle karşılaştık. Bunları kınıyorum." dedi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×