DÜZELTME - Serbest kalan polis: 6 metrelik alanda 4 kişi yatırdılar

Sayın Abonemiz,“Serbest kalan polis: 6 metrelik alanda 4 kişi yatırdılar” başlıklı haberde açıklama yapan polisin ismi sehven 'Murat Çetiner' olarak yazılmıştır. Haberimizi düzelterek tekrar yayınlıyoruz. Saygılarımızla.Sahur vakti...

DÜZELTME - Serbest kalan polis: 6 metrelik alanda 4 kişi yatırdılar
26 Temmuz 2014 Cumartesi 05:48

Sayın Abonemiz,

“Serbest kalan polis: 6 metrelik alanda 4 kişi yatırdılar” başlıklı haberde açıklama yapan polisin ismi sehven 'Murat Çetiner' olarak yazılmıştır. Haberimizi düzelterek tekrar yayınlıyoruz. Saygılarımızla.

Sahur vakti yapılan operasyonda gözaltına alınan polislerden 26'sı daha bugün savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı. Serbest kalanlardan Ramazan Alay, "6 metrelik alanda 4 kişi yatırdılar. Bir DHKP-C'liye bile böyle muamele yapılmadı." dedi.

Casusluk ve yasa dışı dinleme suçlamasıyla gözaltına alınan ve bugün adliyeye sevk edilen polislerden 26'sı serbest kaldı, 66'sı ise mahkemeye sevk edildi. Polislerden Ramazan Alay da serbest kalanlar arasındaydı. Alay, adliye çıkışında açıklamalarda bulundu. Ramazan Alay, "İfade vermeyen bazı arkadaşlar var. Malum usulsüz gözaltılar yapıldığı için ve gözaltı süresi geçtiği için bazı arkadaşların ifadesi alınmadan mahkemeye sevk edildi. Ellerine gözlerine bulaştırdılar." şeklinde konuştu.

"6 metrekarelik alanda 4 kişi yatırdılar" diyen Alay, "Bir PKK'lıya bir DHKP-C'liye bile böyle muamele yapılmadı. Örgütçü de olsa biz insan muamelesi yaptık onlara. Biz insandık, onları da insan olarak gördük. Bizi insan olarak görmeyenler utansın." ifadelerini kullandı. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×