DÜZELTME-Başına gaz fişeği isabet eden küçük Mehmet’in hayati tehlikesi sürüyor

Sayın Abonemiz,'Başına gaz fişeği isabet eden Mehmet’in durumu iyiye gidiyor' başlıklı haberimizde sehven Mehmet Ezer'in durumunun iyiye gittiği yazılmıştır.

DÜZELTME-Başına gaz fişeği isabet eden küçük Mehmet’in hayati tehlikesi sürüyor
26 Mart 2014 Çarşamba 12:38

Sayın Abonemiz,

'Başına gaz fişeği isabet eden Mehmet’in durumu iyiye gidiyor' başlıklı haberimizde sehven Mehmet Ezer'in durumunun iyiye gittiği yazılmıştır. Haberimizi düzelterek tekrar yayınlıyoruz. Saygılarımızla.

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde BDP'nin düzenlediği mitingden sonra çıkan olaylarda polisin attığı gaz fişeğinin başına isabet etmesi sonucu yaralandığı belirtilen 10 yaşındaki Mehmet Ezer'in hayatı tehlikeyi henüz atlatmadığı açıklandı. Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nden sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aytekin Sır, “Mehmet Ezer’in hayati tehlikesi devam ediyor.” dedi.

    Silvan'da BDP'nin dün düzenlediği mitingden sonra yaşanan gösterilerde olaylar çıkmıştı. Polisin olaylara müdahale ederken attığı gaz fişeğinin isabet ettiği iddia edilen Mehmet Ezer, Diyarbakır'da tedavi altına alınmıştı. BDP'nin Azizoğlu Meydanı'nda yaptığı mitingin ardından yüzleri kapalı bir grup yürüyüş yapmış, polisin müdahalesi sonucu olaylar çıkmıştı. Grup, polise havai fişek ve taşlarla saldırırken polis tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti. Bu sırada miting için gelen 10 yaşındaki Mehmet Ezer başından ağır yaralanmış, atılan gaz fişeğinin başına isabet ettiği belirtilen Ezer hastaneye kaldırılmıştı. İlçede ilk tedavisi yapılan Ezer, dün gece Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. Bilinci kapalı olarak hastaneye getirilen Ezer, beyin kanaması riskine karşı ameliyata alındı.

    Ezer’in durumu ile ilgili bilgi veren Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nden sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aytekin Sır, Ezer’in hayati tehlikesinin devam ettiğini söyledi. Sır, “Ezer’in başına bir cisim isabet etmiş. Başın arka tarafından isabet eden cisim bu bölgede bir kırık meydana getirmiş. Bu nedenle beyin omurilik sıvısı kulaktan gelmesi nedeniyle enfeksiyona açık hal aldığı tespit edildi. Hastamızın bilinci açık ancak hayati tehlikesi devam ediyor.” diye konuştu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×