Dündar, üniversiteye hazırlanan gençlere soru kitapçığı dağıttı

Bursa merkez Osmangazi Belediyesi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, üniversite sınavına hazırlanan lise son sınıf öğrencilerine, matematik ve geometri sorularının yer aldığı Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) deneme kitabı dağıttı. Osmangazi...

Dündar, üniversiteye hazırlanan gençlere soru kitapçığı dağıttı
22 Mayıs 2014 Perşembe 18:33

Bursa merkez Osmangazi Belediyesi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, üniversite sınavına hazırlanan lise son sınıf öğrencilerine, matematik ve geometri sorularının yer aldığı Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) deneme kitabı dağıttı.

Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile hazırlanan proje kapsamında, toplam bin 200 sorunun yer aldığı deneme kitapları, ilçede yer alan 48 okuldaki toplam 6 bin ihtiyaç sahibi öğrenciye verilecek. Malcılar Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen kitap dağıtımında, lise son sınıf öğrencileri ile bir araya gelen Mustafa Dündar, şunları söyledi: "Daha önce Kasım ayında yine üniversite sınavına hazırlanan 6 bin öğrencimize Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) soru bankası kitapçığı dağıtmıştık. Bu projemizin devamı olarak şimdi de ihtiyaç sahibi öğrencilerimize Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) Deneme Kitabı dağıtıyoruz. Üniversite sınavına bazı öğrencilerimiz teknolojinin imkanlarını kullanırken, bazıları ise kendi imkanları ile hazırlanıyor. ÖSYM’nin formatına uygun olarak hazırladığımız bu deneme kitabı, kendi imkanları ile sınava hazırlanan öğrencilerimize mutlaka bir katkı sağlayacaktır. Önemli olan ne istediğini bilmektir. Kişi istedikten sonra her şeyi başarabilir."

Öğrenciler için, üniversite sınavı mücadelesinin ilkokul yıllarından itibaren başladığını ifade eden Dündar, "Üniversite sınavını kazanabilmek adına öğrencilerimiz uzun yıllar boyunca düzenli ve planlı bir şekilde ders çalışıyor. Sınav tarihinin yaklaştığı bu günlerde de biliyoruz ki daha yoğun bir şekilde ders çalışmaya başladılar. Bizlerde öğrencilerimizin bu yoldaki mücadelesine destek olmak amacıyla deneme kitapları hazırladık. Doğru cevaplanacak bir soru bile sınavı kazanmada öğrencilerimize yardımcı olabilir. Yeter ki sınavı kazanacaklarına inansınlar." diye konuştu.

Malcılar Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Parakat da, dağıtılan kitapların öğrencilere büyük katkı sağlayacağını belirtti.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×