Dövene 4.5 yıl, dövülene ise 6 yıl hapis!

Büyükelçilik personeli tarafından darp edilen Yarbay Hakan Karakuş'a 6 yıl hapis istendi. Karakuş'u darp edenlere ise 4.5 yıl talep edildi.

Dövene 4.5 yıl, dövülene ise 6 yıl hapis!
17 Mart 2015 Salı 06:13

Hava Kuvvetleri Komutanı Orgenaral Akın Öztürk’ün damadı Pilot Yarbay Hakan Karakuş ile Kuveyt Büyükelçiliği personeli içinde trafikte yol verme anlaşmazlığı itibarıyla çıkan kavgayla ilgili dava açıldı. Elçilik aracına tekme atan Yarbay Karakuş’un 6 yıla kadar hapsi istenirken, Karakuş’un elmacık kemiğini kırmakla suçlanan elçiliğin şoförü Selahaddin Aydın için 4.5 yıl hapis cezası istendi.

HER İKİ TARAF DA ŞÜPHELİ VE MAĞDUR

Cumhuriyet Savcısı Banu Özenç İslim sebebi ile açılan davanın iddianamesinde, 10 Eylül 2014’te Turan Güneş Bulvarı’nda yaşanan olayda; tarafların yol verme yüzünden tyükseliştıkları, birbirlerini araç ile takip ettikleri ve yol kenarında durup kavga ettikleri söylendi. İki tarafın da şikâyetçi olmaları itibarıyla ‘şüpheli ve mağdur’ şekilde yer aldıkları iddianamede, F-16 pilotu Yarbay Karakuş’un öncelikle elçilik şoförü Selahaddin Aydın’la, sonra Kuveytli diplomatlarla aralarında çıkan arbedeye yer verildi.

YARBAYIN SUÇU ARACI TEKMELEMESİ

Ankara 20. Asliye Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianemede Karakuş’un, Kuveyt Büyükelçiliği aracını tekmelediği, buna karşılık şoför Selahaddin Aydın, elçilik ataşesi Emad Ali Almahoid ve kimliği saptama edilemeyen bir diplomatın Karakuş’u darp ettikleri söylendi. Kamera görüntülerinin incelenmesi neticesinde şoför Aydın’ın, Yarbay Karakuş’un yakasından tuttuğu, ataşe Emad Ali Almahoid’in yumruk attığı, müşterek oldukları anlaşılan üçüncü kişininse Karakuş’u sırtından itip yere düşmesine sebep bulunduğu anlatım edildi. Adli Tıp raporuna işaret edilerek, Yarbay Karakuş’u, kemik kırığı oluşacak biçimde yaralayan şoför Aydın’ın, ‘nitelikli kasten yaralama’ suçunu işlediği söylendi. Aydın meselesinde 1.5 yıldan 4.5 yıla kadar hapis cezası istendi. Yarbay Karakuş’un da elçilik aracına tekme atarak, “kamu malına ziyan vermek” suçundan 1 yıldan 6 yıla kadar hapisle cezalandırılması istek edildi.

ATAŞENİN DOSYASI ADALET BAKANLIĞI’NA GÖNDERİLDİ

İddianamede şüpheli-mağdur Kuveyt Ataşesi Emad Ali Almahoid’in diplomatik dokunulmazlığı bulunması itibarıyla meselesinde düzenlenen fezlekenin Adalet Bakanlığı’na sevk edildiği söylendi. Kimliği saptama edilemeyen başka diplomatın dosyasının ayrılması, bu şahıs meselesinde hüviyet soruşturması yapılması istendi. Kuveytli diplomat ile Türk şoförün, Yarbay Karakuş hakkındaki “hakaret ve tehdit” şikâyetiyse takipsizlikle sonuçlandı.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×