Diyarbakır’daki hastanelerde tüm tahliller yapılacak

Diyarbakır Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nde hizmet kalitesi her geçen gün artıyor. Genel sekreterlik bünyesinde hizmet veren tüm merkez ve ilçe hastane laboratuvarlarında yapılamayan test ve tahlil kalmayacak. Diyarbakır Kamu...

Diyarbakır’daki hastanelerde tüm tahliller yapılacak
03 Mayıs 2014 Cumartesi 17:38

Diyarbakır Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nde hizmet kalitesi her geçen gün artıyor. Genel sekreterlik bünyesinde hizmet veren tüm merkez ve ilçe hastane laboratuvarlarında yapılamayan test ve tahlil kalmayacak.

Diyarbakır Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nden yapılan yazılı açıklamada, sekreterliğe bağlı tüm merkez ve ilçe hastanelerinin laboratuarlarında yapılamayan test ve tahlillerin yapılabilmesi için 3 yıllık bir sözleşme imzalandığı belirtildi. Açıklamada, genel sekreterliğin yaptığı 3 yıllık alım ile artık hastalar spesifik testler için Ankara ve İstanbul gibi büyükşehirlere gitmek zorunda kalmayacağı bildirdi. Açıklamada, “2 Mayıs 2014 tarihi itibariyle 3 yıllığına imzalanan sözleşme ile Diyarbakır Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı tüm merkez ve ilçe hastanelerinin laboratuvarlarında yapılmayan test kalmayacak ve nadir gelen spesifik testler için de hastalarımız Ankara, İstanbul gibi büyük illere gitmeden tanı-tedavi hizmetlerine doğrudan erişim sağlayacaklardır. Diyarbakır Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'nin alımını yaptığı bu hizmet ile genetik tahliller gibi özel testler de dahil tüm laboratuvar tahlilleri ilçelerdeki halkımız dahil tüm vatandaşlarımızın ayağına kadar geliyor. İlk defa yapılmakta olan bu hizmet ile bölge halkının daha iyi ve kaliteli sağlık hizmeti almasına katkıda bulunmak amaçlanmaktadır.” denildi.

CİHAN

Diyarbakır’daki hastanelerde tüm tahliller yapılacak


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×