Dinar’da 'Herkes O'nu Okuyor' yarışmasına yoğun ilgi

Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinde Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (sas) hayatını öğrenmek için gerçekleştirilen 'Herkes O'nu Okuyor' yarışmasına yoğun ilgi gösterildi.

Dinar’da 'Herkes O'nu Okuyor' yarışmasına yoğun ilgi
07 Nisan 2014 Pazartesi 12:23

Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinde Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (sas) hayatını öğrenmek için gerçekleştirilen 'Herkes O'nu Okuyor' yarışmasına yoğun ilgi gösterildi. Körfez Dershaneleri Dinar şubesinde yapılan sınava her yaştan bin 70 kişinin başvurduğu belirtildi. Yarışmada dede ve torun, veliler ve öğrenciler birlikte aynı sırada sınav heyecanını yaşadı.

Peygamber Yolu Derneği, Peygamber Efendimiz’in (sas) hayatının daha iyi öğrenilmesi ve hayata tatbik edilmesi için ‘Herkes O’nu Okuyor’ kampanyası başlattı. Peygamber Efendimiz’in (sas) hayatının kaleme alındığı 3 farklı kitaptan, ilk-orta, lise ve yetişkinler için yurt çapında düzenlenecek yarışma sonucunda dereceye girenlere yüzlerce umre ziyareti, dizüstü bilgisayar, mini tablet ve binlerce sürpriz hediye verilecek.

Herkes O'nu Okuyor yarışması, Dinar ilçesinde ortaokul kategorisi için Rahime Kaya’nın 'Efendiler Efendisi Hz. Muhammed' kitabından, lise kategorisinde Reşit Haylamaz’ın 'Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz' kitabından, yetişkin kategorisi için ise Fethullah Gülen Hocaefendi’nin 'Sonsuz Nur' kitabından yapıldı.

Yarışmaya, Sonsuz Nur kitabından katılan Tolga Kılıç, "Bu yarışma ile çoğu insanın, Peygamber Efendimiz'i (sas) daha yakından tanıma imkânı bulduklarına inanıyorum. Çünkü insanlar, Efendimiz'i (sas) çok iyi tanımıyorlar, bazı kitaplarda ve Efendimiz'i (sas) anlatan çoğu kitaplarda tarihsel bilgiler verilerek geçiliyor. Ama Sonsuz Nur'da Efendimiz'i (sas) tüm boyutları ile sosyal hayatın içerisine girebilecek tarzda bize örnek olacak şekilde anlatılıyor. Kılıç, bundan sonra çocuklarımıza okumayı sevdirmek için biz de severek kitap okumaya devam edeceğiz.” dedi.

Dinar ilçesindeki yarışmanın organizatörlerinden Körfez Dershanesi Müdürü Ramazan Öğmüş, ‘Herkes O’nu Okuyor’ kampanyasını 'Kâinatın Efendisi'ni tanıma adına çok önemli bir adım, milyonlara Efendimiz’i (sas) okutup sevdirecek büyük bir proje.” şeklinde tanımladı. Öğmüş, “Efendimiz’in (sas) hayatını anlayabilmek ve anlatabilmek için O'nun (sas) hayatını önce okumak gereklidir. Bu sınav sayesinde ilçemizde Peygamber Efendimiz'in (sas) hayatını okuyan yarışmacılar, ne kadarını kendi hayatlarına tatbik ederler ise o kadar güzelliklerle bezeyecekleri kanaatindeyim." diye konuştu.
CİHAN

Dinar’da 'Herkes O'nu Okuyor' yarışmasına yoğun ilgi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×