Dicle Üniversitesi'nde personelin birimlere girişi yasaklandı

Diyarbakır Dicle Üniversitesinde personelin, rektörlüğün izni olmaksızın idari ve akademik birimlere girişi yasaklandı

Dicle Üniversitesi'nde personelin birimlere girişi yasaklandı
24 Temmuz 2016 Pazar 13:12

Dicle Üniversitesinde (DÜ) idari ve akademik birimlere girişi yasaklandı.

Rektörlükten yapılan açıklamada, rektör yardımcıları Prof. Dr. Sabri Eyigün, Prof. Dr. Aslan Bilici, Prof. Dr. Mustafa Arıcı ile genel sekreter Mustafa Tuna, genel sekreter yardımcıları Hasan Yavuz ile Haluk İzol'un görevden alındığı belirtildi.

Eyigün, Bilici ve Tuna'nın ayrıca açığa alındığı, idari ve akademik birimlere girişlerin yasaklandığı belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

"Sürecin sağlıklı yürütülebilmesi amacıyla 26 Temmuz 2016 Pazartesi mesai başlangıcına kadar idari ve akademik personelin, rektörlük izni olmaksızın idari ve akademik birimlere girişi yasaklanmış olup, bu kapsamda belge ve bilgi güvenliği açısından ilgili şahısların ofis ve makamları yetkililer huzurunda tutanakla kilitleri değiştirilmek suretiyle koruma altına alınmıştır."

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında çoğunluğu öğretim üyesi 56 kişi daha açığa alınmıştı.

YÖK tarafından "yürütülen bazı soruşturmaların selameti açısından" görevden uzaklaştırılan, ardından da FETÖ'nün darbe girişimine yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç, tutuklanmıştı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×