Devlet Hastanesi'nde gebe okulu açıldı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Devlet Hastanesi bünyesinde, anne adaylarını eğitmek ve bilinçlendirmek amacıyla oluşturulan 'Gebe Okulu'nun açılışı yapıldı.

Devlet Hastanesi'nde gebe okulu açıldı
20 Şubat 2014 Perşembe 18:28

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Devlet Hastanesi bünyesinde, anne adaylarını eğitmek ve bilinçlendirmek amacıyla oluşturulan 'Gebe Okulu'nun açılışı yapıldı. Açılışta konuşan hastane yöneticisi Muharrem Erdem, haftada bir gün olarak planlanan eğitimin yoğun ilgi nedeniyle 2 güne çıkarıldığını söyledi.

Açılış töreninde konuşan Ereğli Devlet Hastanesi yöneticisi uzman doktor Muharrem Erdem, gebe okulunun, gebelik döneminde olan bayanlara, gebelik ve doğumun normal süreci, bu süreçte karşılaşılabilecek sorunların ve gebelik döneminin rahat geçmesini sağlayan bilgiler bütünü olduğunu söyledi.

Hastane Yöneticisi Uzman Doktor Muharrem Erdem, "Zonguldak çevresinde ilk defa Karadeniz Ereğli Devlet Hastanesi'nde anne adaylarına eğitim amaçlı başlayacak olan gebe okulu açılışımıza hoş geldiniz. Gebe okulu gebelik döneminde olan bayanlara gebelik ve doğumun normal sürecini ve bu süreçte karşılaşabilecek sorunları ve gebelik döneminin rahat geçmesini sağlayan bilgiler bütünüdür. Eğitimlerimizde gebelikte değişen psikolojik durum, oluşulabilecek hastalıklar, doğum yöntemleri, emzirmenin faydaları, egzersizlerin faydaları, doğum ağrısı ile baş etmenin yolları, normal doğum, doğum çantasının hazırlığı gibi bilgiler verilerek anneyi doğuma hazırlayacağız. Gebelik bayanların hayatında ki en önemli dönüm noktalarından birisidir. Hayatının bu önemli anında tüm gebelerimizin yanında olarak kaygılardan uzak mutlu bir gebelik ve sağlıklı bir doğum süreci geçirmelerine yardımcı olmayı hedefliyoruz. Beş hafta sürecek olan bu eğitim programında yoğun ilgiden dolayı hafta da bir gün olarak programladığımız, planladığımız bu eğitimimizi iki güne çıkarmış bulunuyoruz. Bu Salı ve Perşembe günleri olmak üzere haftada iki gün olarak gerçekleşecektir. Karadeniz Ereğli'deki tüm anne adaylarımızı gebe okulumuza bekliyoruz. Hayırlı olmasını diliyoruz."

Zonguldak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Korkut Eken de eğitimlerin önemli bir ihtiyaca cevap vereceğini dile getirerek, bu konudaki çalışmalara öncülük eden Erdem ve hastane personeline teşekkür etti.

Kurdele kesilerek açılışı yapılan gebe okulunda ilk ders doktor Serdar Aydın tarafından verildi. Açılış töreninde, Devlet Hastanesi Sağlık Hizmetleri Müdürü Dilek Arslan, İdari Mali Hizmetler Müdürü Yusuf Yalçınkaya, Başhekim Yardımcısı Vildan Türkeli, müdür yardımcıları Ramazan Bayraktar, Mehmet Yılmaz, Nilüfer Uzun ile bazı doktor ve hemşireler hazır bulundu. CİHAN

Devlet Hastanesi'nde gebe okulu açıldı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×