Develi’nin şehir merkezine ulaşım bedeli 5 lira

Kayseri’nin Develi ilçesinden şehir merkezine ulaşımda bilet fiyatları belirlendi. Buna göre ulaşım bedeli 5 lira oldu.     6360 sayılı Büyükşehir Yasası kapsamında Develi'nin de merkez ilçe olmasının ulaşımda ilk...

Develi’nin şehir merkezine ulaşım bedeli 5 lira
23 Mayıs 2014 Cuma 13:18

Kayseri’nin Develi ilçesinden şehir merkezine ulaşımda bilet fiyatları belirlendi. Buna göre ulaşım bedeli 5 lira oldu.

    6360 sayılı Büyükşehir Yasası kapsamında Develi'nin de merkez ilçe olmasının ulaşımda ilk verimi alınmış oldu. Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Dairesi ve Develi Belediye Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen toplantıda, Develi- Kayseri arası ulaşım ücreti 23 Mayıs itibariyle 5 TL olarak belirlendi. Öğrenci indirimi uygulaması 10 gün içinde belirlenecek olup 3 TL olarak düşünülüyor.

    Hareket saatlerinin de belirleneceği yeni uygulamada aynı zamanda terminal içerisine bilet satış noktaları kurulacak. Güzergahlar şu an için aynı olup hastane ve fakültenin güzergaha dahil edilmesi çalışması yapılmaktadır. Başkan Mehmet Cabbar, "Yeni uygulama Develimize hayırlı olsun. Bu sadece başlangıç, fiyat indirimiyle başlayan ulaşım hizmetleri kalitesini artırarak devam edecektir" diyerek bu hizmetin Develi için önemli bir kazanım olduğu vurgusunu yaptı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×