Destici: Maden ocağında 200'e yakın insana halen ulaşılamamış

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Soma'da yüzlerce insanın ölümüne sebep olan maden ocağını gezdi. Destici, göçük altında halen 170 ile 200 arasında madenci bulunduğunu ifade etti. Akşam saatlerinde maden ocağına gelen...

Destici: Maden ocağında 200'e yakın insana halen ulaşılamamış
14 Mayıs 2014 Çarşamba 23:18

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Soma'da yüzlerce insanın ölümüne sebep olan maden ocağını gezdi. Destici, göçük altında halen 170 ile 200 arasında madenci bulunduğunu ifade etti.

Akşam saatlerinde maden ocağına gelen Destici, kurtarma ekipleri, yakınlarını bekleyen aileler ve maden ocağından sağ kurtulan madencilerle görüştü. Madende incelemelerde bulunan Destici, yaşanan durumun vahametine dikkat çekti.

Maden ocağında kazaların yüzde 90'ının ihmalden çıktığını ve buradaki durumunda bunu gösterdiğini kaydetti. Maden ocağının girişinin bile düzenli ve tertipli bir yer olmadığını gösterdiğine dikkat çeken Destici, yeterince tedbir alınmış olması halinde bu kazanın yaşanmayacağını ifade etti.

Ölü sayısının 300'e yaklaştığını belirten Destici, Bakan Nihat Ergün ile de görüştüğünü, maden ocağı çalışanlarından aldığı bilgiye göre de yaklaşık 170 ile 200 kişinin halen göçük altında olduğunu ve ulaşılamadığını söyledi. Destici, temennilerinin o insanların sağ salim kurtarılması olduğunu vurguladı.

Destici, kazanın sebebi ve sorumlularının mutlaka bulunarak cezalandırılması gerektiğini sözlerine ekledi.

CİHAN

Destici: Maden ocağında 200'e yakın insana halen ulaşılamamış


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×