"Dernek ve vakıfların ortak hareketinden sinerji doğar"

Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, insana ve topluma hizmet etmek için kurulmuş dernek ve vakıfların ortak hareketinden sinerji doğacağını söyledi.

31 Aralık 2013 Salı 18:38

Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, insana ve topluma hizmet etmek için kurulmuş dernek ve vakıfların ortak hareketinden sinerji doğacağını söyledi.

Kayseri'de faaliyet gösteren 15 vakıf ve derneğin bir araya gelerek oluşturdukları Kardeşlik ve İyilik Platformu'nun başkanı Mustafa Doğu, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Başkan Bekir Yıldız'ı makamında ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi verdi. Birlik, dernek ve vakıfların, 'insanların en hayırlısının insanlara en çok faydası olandır' gerçeğini amaç edinmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Bekir Yıldız, "İnsana ve topluma hizmet etmek için kurulmuş dernek ve vakıfların ortak hareketinden sinerji doğar. Kardeşlik ve İyilik Platformu'nu tanımış olduk. Çalışmalarınızda başarılar diliyor, sizden güzel hizmetler bekliyoruz." şeklinde konuştu.

Kayseri'de çok sayıda vakıf ve derneğin faaliyet gösterdiğini hatırlatan Mustafa Doğu, "Kayseri'de hızlı karar alabilen birtakım vakıf ve dernekler bir araya gelmek suretiyle bir çatı kuruluş oluşturalım istedik. Bu çatı kuruluş ortak değerlerimiz hakkında bazı faaliyetleri birlikte gerçekleştirmek amacıyla kuruldu. Mısır'da, Suriye'de ve diğer İslam ülkelerinde gerçekleştirilen hadiselere karşı birlikte ortak nasıl bir tepki koyabiliriz diye düşünüyoruz. Platform özelde Kayseri'nin, genelde ülkemizin ve İslam ümmetinin sorunlarına duyarlı olabilecek ve bu çerçevede maddi ve manevi yapabileceğimiz katkıları sunma noktasında bir araya gelmiş vakıf ve derneklerin ortaklaşa kurdukları bir çatı kuruluştur." dedi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×