Denizli Barosu, seçimlere şaibe karışmaması için Seçim Danışma Kurulu kurdu

Denizli Barosu Başkanı Müjdat İlhan, seçimlerin özgür, adil ve demokratik biçimde yapılması düşüncesiyle “Seçim Hukuku ve Seçim Danışma Kurulu” oluşturduklarını söyledi.

Denizli Barosu, seçimlere şaibe karışmaması için Seçim Danışma Kurulu kurdu
27 Mart 2014 Perşembe 17:33

Denizli Barosu Başkanı Müjdat İlhan, seçimlerin özgür, adil ve demokratik biçimde yapılması düşüncesiyle “Seçim Hukuku ve Seçim Danışma Kurulu” oluşturduklarını söyledi. Avukatlık Kanunu’nun 76. maddesiyle hukukun üstünlüğünü savunmak ve korumak, bu yönde demokratik çalışmalarda bulunmanın baroların görevi olduğunu ifade eden İlhan, kurulu bu yetki çerçevesinde kurduklarını belirtti.

Baro Başkanı İlhan, yaptığı açıklamada, “Seçimlerin huzur içinde, şaibesiz ve güvenilir biçimde gerçekleşmesi, seçmenlerimizin sandıkta oylarını kullanmaları sırasında yaşanabilecek her türlü olumsuzlukların giderilmesi bakımından anında müdahale edebilmek amacıyla ‘Seçim Hukuku ve Seçim Danışma Kurulu’ ile yurttaşlarımızın yanında olmaya karar verilmiştir. Baromuz yönetim kurulu üyelerimizin tamamı, bu kurul üyesi olarak görevlendirilmiştir. Seçimle ilgili yaşanabilecek olumsuzluklara karşı anında müdahale edebilmek ve vatandaşlarımızdan gelecek her türlü ihbar ve şikâyetin raporlandırılması ve değerlendirilmesi ve gereğinin yapılması amacıyla bir iletişim hattı tesis edilmiştir.” dedi. Bu hattın siyasi partilerden sandık görevlilerine ve diğer vatandaşlara kadar herkesin, karşılaştığı sıkıntının çözümü için 30 Mart 2014 günü 24 saat boyunca açık olacağını ve arayan kişilerin sorularının cevaplandıracağını vurgulayan İlhan, “Seçmenlerimiz, sorunlara ilişkin oluşturulan 0 258 261 29 48 numaralı telefonla da seçim hukuk ve danışma kuruluna ulaşabilecektir.” diye konuştu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×