DASİDEF, maden işçileri için başsağlığı mesajı yayımladı

Doğu Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (DASİDEF), Soma'da 282 işçinin ölümüne neden olan maden faciası ile ilgili başsağlığı mesajı yayımladı. DASİDEF tarafından yayınlanan başsağlığı mesajında şu ifadelere...

DASİDEF, maden işçileri için başsağlığı mesajı yayımladı
15 Mayıs 2014 Perşembe 12:18

Doğu Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (DASİDEF), Soma'da 282 işçinin ölümüne neden olan maden faciası ile ilgili başsağlığı mesajı yayımladı.

DASİDEF tarafından yayınlanan başsağlığı mesajında şu ifadelere yer verildi: "Soma ilçemizde yaşanan elim maden kazası nedeniyle derin bir hüzün içindeyiz. Dünyanın en zor mesleklerinden birini icra eden çok sayıda maden işçimizin hayatını kaybetmiş olmasından büyük üzüntü duyuyoruz. Cenab-ı Allah’tan hayatını kaybeden tüm maden işçisi kardeşlerimize rahmet, geride kalan aileleri ve yakınlarına sabır, yaralı olarak kurtulanlara da acil şifalar diliyoruz. Tüm Türkiye gibi halen yer altında bulunan işçilerimizin sağ olarak kurtarılmaları için dua ediyoruz. Bu tarz iş kazalarına sadece ‘kader’, ‘bu işin doğasında bu var’ diyerek üstünün örtülmeye çalışılması kabul edilemez. 77 milyon yurttaşın vicdanında üzüntü ve derin bir kedere yol açan bu kazanın sorumluları biran önce bulunmalıdır."

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×