Darbecilerin yüzsüzlüğü: Tazminat davası açtılar

Kahraman şehit Ömer Halisdemir'in öldürdüğü darbeci general Semih Terzi'nin ailesi Halisdemir'in ailesine tazminat davası açıyor

Darbecilerin yüzsüzlüğü: Tazminat davası açtılar
04 Ekim 2016 Salı 17:35

Darbe girişiminde şehit olan Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir'in babası Hasan Hüseyin Halisdemir, darbeci GeneralSemih Terzi'nin ailesinin kendilerine 90 bin TL'lik tazminat davası açtığını söyledi.

Habertürk’te yer alan habere göre, Baba Hasan Hüseyin Halisdemir, "90 bin lira Ömer Halisdemir'in öldürdüğü kişinin ailesi dava açmış. Ben evde televizyonda izledim. Türk milleti bunu duysun. Ben barolar birliği başkanımla telefonla görüştüm biz de dava açıyoruz. Alınan tazminatı da Türk Silahlı kuvvetlerine hibe ediyoruz" dedi.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Şehit Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir'in Babası Hasan Hüseyin Halisdemir ile telefonla görüştüğünü belirterek şunları söyledi:

 ''Hasan Hüseyin amca ile telefonda görüştük. Ömer Halisdemir'e dava açıldığını söyledi. Bizde barolar birliği bünyesinde oluşturulan 'Memedim' Projesi kapsamında 30'un üzerinde avukatla davayı üstleneceğiz. Çünkü Ömer Halisdemir hukuka uygun bir emri yerine getirdi. Ömer'i vuranlar adam öldürme suçu işlediler. Henüz davayla ilgili tebligat gelmedi. Davayı açanlara biz de tazminat davası açacağız davayı kazandığımız ise Hasan Hüseyin Amca'nın isteği üzerine şehit ailelerine vereceğiz.''


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×