Dar gelirli öğrencilere Kızılay Derneği'nden giyim yardımı

Kızılay Derneği Siirt Şubesi, İstanbul Kızılay Derneği Şube Başkanlığı tarafından dar gelirli öğrencilere dağıtılmak üzere gönderilen giyim ve kırtasiye yardımı düzenlenen törenle dağıtıldı.Siirt 14 Eylül Ortaokulu'nda düzenlenen...

Dar gelirli öğrencilere Kızılay Derneği'nden giyim yardımı
27 Mayıs 2014 Salı 16:58

Kızılay Derneği Siirt Şubesi, İstanbul Kızılay Derneği Şube Başkanlığı tarafından dar gelirli öğrencilere dağıtılmak üzere gönderilen giyim ve kırtasiye yardımı düzenlenen törenle dağıtıldı.

Siirt 14 Eylül Ortaokulu'nda düzenlenen törene Siirt Valisi Yardımcısı Mustafa Pala, Kızılay Derneği Siirt Şube Başkanı Yener Tanık, Milli Eğitim Müdürü Gıyasettin Taş ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri katıldı. Siirt Vali Yardımcısı Mustafa Pala, Türkiye’nin en büyük yardım kuruluşu olan Kızılay’ının yurt içinde ve yurt dışında örnek bir kuruluş olduğunu belirtti. Pala, “Biz de kendilerinin destekçileriyiz. Bugün de ilimizde maddi durumu iyi olmayan öğrencilere yönelik bin 500 kişiye yardım yapıldı. Bu anlamlı yardımdan ötürü teşekkür ediyorum.” dedi.

Kızılay’ın sosyal sorumluluk anlayışı gereği Türkiye’de olduğu gibi Siirt’te de her yıl çeşitli organizasyonlarla dar gelirli ailelerin gözetildiğini belirten Kızılay Derneği Siirt Şube Başkanı Tanık ise, Kızılay’ın fakire, düşküne ve yolda kalmışa yardım etmeyi temel ilke haline getirdiğini söyledi.

Yardımların Kızılay Derneği İstanbul Şubesi tarafından gönderildiğini ifade eden Tanık, “Türk Kızılay’ı, sosyal sorumluluk gereği tespit ettiği fakir ve muhtaç ailelere yönelik yer yıl çeşitli etkinlikler yaparak yardım eli uzatan büyük bir Sivil Toplum kuruluşudur. Nitekim bugün ilimiz 14 Eylül Ortaokulunda okuyan ve maddi durumu olmayan bin 500 öğrencimize ihtiyaçları doğrultusunda giyim ve kırtasiye yardımında bulunduk.” şeklinde konuştu.

Etkinlik, öğrencilere yardım poşetlerinin dağıtılmasıyla sona erdi. CİHAN

Dar gelirli öğrencilere Kızılay Derneği'nden giyim yardımı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×