Dana gibi koç görenleri şaşırtıyor

Edirne'de, bayrama sayılı günler kala 2 bin 500 TL'den satışa sunulan 150 kilogram ağırlığındaki koç, görenleri kendisine hayran bırakıyor

Dana gibi koç görenleri şaşırtıyor
06 Eylül 2016 Salı 12:57

Edirne'de Kurban Bayramı’na sayılı günler kala kurbanlıklar görücüye çıkmaya başladı.

Trakya'nın çeşitli bölgelerinden getirilen kurbanlıklar pazarlarda ve belirli noktalarda yerini aldı. Satışların daha ilk günden başlaması ise satıcıların yüzünü güldürdü.

Küçükbaş hayvan fiyatları 500 ile 2,500 lira arasında değişirken, büyükbaş hayvanlar ise 3 bin ile 15 bin lira arasında değişen fiyatlardan alıcı buluyor.

Dana gibi koç dikkati çekiyor

Bayrama sayılı günler kala görücüye çıkan 150 kilogramlık koç, 2 bin 500 TL'den satışa çıkarıldı.
Aynı alanda bulunan çok sayıda koçun arasında büyüklüğü ile dikkati çeken koçun sahibi Zeki Goka, yaklaşık 1 yıl boyunca yetiştirdiği 100 kurbanlığı satışa çıkardığını belirtti.

Kurbanlıkları, belediyenin belirlediği fiyat olan kilosu 16 liradan sattıklarını anlatan Goka, ''Büyük bir özenle yetiştirdiğimiz kurbanlıkları görücüye çıkardık. Şimdilik satışlardan da memnunuz. Bayram yaklaştıkça satışlarında hızlanacağını düşünüyorum.'' dedi.

Kurbanlıklar arasında en büyük hayvanın ''Çavuş'' ismini verdiği 2 yaşındaki koç olduğunu vurgulayan Goka, yaklaşık 150 kilogram ağırlığındaki koçu, 2 bin 500 TL'den satışa çıkardığını ifade etti.

Bir yıl boyunca ''Çavuş''a çok iyi baktığını anlatan Goka, ''Bu kurbanlıkların çavuşu, büyüklüğünü görüyorsunuz. Maşallah dana gibi. 150 kilogram, 2 bin 500 lira. Alıcısını bekliyor.'' diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×