Cumhurbaşkanı Gül'e F-16'lar refakat etti

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve beraberindekiler, Kraliçe 2. Margrethe ve kraliyet ailesinin diğer üyeleri tarafından havalimanında törenle karşılandı.

Cumhurbaşkanı Gül'e F-16'lar refakat etti
17 Mart 2014 Pazartesi 21:22

Cumhurbaşkanı Gül ve eşi Hayrunnisa Gül, Kraliyet Muhafız Birliği Bandosu'nun çaldığı marş eşliğinde uçaktan indi ve Kraliçe II. Margrethe ve Prens Henrik tarafından merdiven başında karşılandı. İstiklal Marşı'nın okunmasından ardından Kraliçe ile Kraliyet Muhafız Alayı'nı selamlayan Cumhurbaşkanı Gül daha sonra Kastrup Havalimanından ayrılarak Amelienborg Sarayı'na hareket etti. Cumhurbaşkanı heyetinde Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, milletvekilleri ve kalabalık bir iş adamı heyeti de bulunuyor.F-16'LAR REFAKAT ETTİ

Gül çiftini taşıyan uçağa Danimarka hava sahasına girişinden itibaren, Kraliyet Hava Kuvvetleri'ne ait F-16 tipi iki adet savaş uçağı refakat etti. Cumhurbaşkanı Gül ve eşi karşılama töreninin ardından Amalienborg Sarayı'na hareket etti.

Kraliyet Süvari Birliği, saray mahalline yakın Esplanaden bölgesinden itibaren Cumhurbaşkanı Gül ve Bayan Gül'ün bulunduğu konvoya güzergâh boyunca refakat etti. Amalienborg Sarayı'nda Gül çifti törenle karşılandı. Daha sonra baş başa görüşmeye geçildi.PROTESTO GÖSTERİSİ

Cumhurbaşkanı Gül'ü şehir merkezinde Danimarka Alevi Birlikleri Federasyonu'nun çağrısıyla bir araya gelen bir grup protesto etti. Grup, Cumhurbaşkanı Gül'ün aracından inişi sırasında Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan aleyhinde sloganlar attı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×