Cuma namazı öncesi camide uyuşturucu semineri

Uyuşturucudan en fazla ölümlerin yaşandığı ikinci il olan Adana'da camide cuma namazı öncesi uyuşturucu semineri düzenlendi.İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi'nde görevli polis memuru Ferdi Kuyucu, merkez Yüreğir...

Cuma namazı öncesi camide uyuşturucu semineri
23 Mayıs 2014 Cuma 16:28

Uyuşturucudan en fazla ölümlerin yaşandığı ikinci il olan Adana'da camide cuma namazı öncesi uyuşturucu semineri düzenlendi.

İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi'nde görevli polis memuru Ferdi Kuyucu, merkez Yüreğir ilçesi Bahçelievler Mahallesi'ndeki Harran Camii'nde sinevizyonla cemaate uyuşturucu ve zararlarını anlattı.

Kuyucu, Adana'nın uyuşturucudan ölüm vakalarının en fazla görüldüğü ikinci il olduğunu belirterek, uyuşturucuyu bir kez kullanmanın başlamak için yeterli olduğuna dikkat çekti. Gençlerin uyuşturucuya meraktan başladıklarını ifade eden Kuyucu, "Her seferinde vücut daha fazla uyuşturucu istediği için fazla kullanmak zorunda kalanlar ise boş arazide ya da cami tuvaletinde aşırı doz uyuşturucu kullanmaktan ölüyorlar. " dedi.

Uyuşturucu kullanan insanların büyük zorluklar çekeceğini anlatan Kuyucu, şehirde bine yakın bağımlı ile görüştüklerini, 150'sini tedavi ettirdiklerini bildirdi. Cemaat polis memurunun anlattıklarını dikkatle dinledi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×