Çukurova Üniversitesi öğrencilerinden “film afişi sergisi”

Tarihin unutulmaz sinema filmlerinin afişleri, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin tasarımıyla bir kez daha hayat buldu. Öğrenciler tarafından yeniden tasarlanarak oluşturulan film afişleri düzenlenen sergiyle...

Çukurova Üniversitesi öğrencilerinden “film afişi sergisi”
08 Temmuz 2014 Salı 12:38

Tarihin unutulmaz sinema filmlerinin afişleri, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin tasarımıyla bir kez daha hayat buldu. Öğrenciler tarafından yeniden tasarlanarak oluşturulan film afişleri düzenlenen sergiyle beğeniye sunuldu. Serginin en büyük özelliği ise öğrencilerin afişlerde ünlü sanatçılar yerine, kendi fotoğraflarını kullanmasıydı.

ÇÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü 2. sınıf öğrencileri ilginç bir çalışmaya imza attı. Öğretim Görevlisi İlker Gül gözetiminde “Stüdyo Fotoğrafçılığı” dersi kapsamında öğrenciler, alternatif film afişi çalışması yaptı. Geçmiş ve yakın tarihimizin hafızalarda yer etmiş ünlü filmlerinin afişlerini konu edinen öğrenciler, bu afişleri kendilerine has üsluplarıyla tasarlayıp yeniden oluşturdu.

26 öğrencinin dokunuşuyla yeniden hayat bulan film afişleri, Fakültede düzenlenen sergiyle izlenime açıldı. Öğrencilerin kendi fotoğraflarını kullanarak tasarladıkları 35 adet alternatif film afişleri sergisi büyük beğeni topladı.

CİHAN

Çukurova Üniversitesi öğrencilerinden “film afişi sergisi”


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×