'Çocukluğumu yaşayarak sınavda birinci oldum'

Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı'nda (TEOG) bütün soruları doğru cevaplayarak birincilik elde eden Melih Önal, bu başarısını düzenli çalışmaya bağladı. Önal, yaşıtları ile ilgili söylenen 'Çocukluklarını yaşayamıyor'...

'Çocukluğumu yaşayarak sınavda birinci oldum'
11 Temmuz 2014 Cuma 13:18

Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı'nda (TEOG) bütün soruları doğru cevaplayarak birincilik elde eden Melih Önal, bu başarısını düzenli çalışmaya bağladı. Önal, yaşıtları ile ilgili söylenen 'Çocukluklarını yaşayamıyor' ifadelerinin doğru olmadığını, kendisinin hem çocukluğunu yaşadığını hem de derslerine çalışarak başarı elde ettiğini anlattı.

Kayseri Kılıçaslan Eğitim Kurumları bünyesindeki ortaokullar, 2014 TEOG'da elde ettiği şampiyonluklarla Kayseri’ye büyük gurur yaşattı. Eğitim kurumları bünyesinde yer alan Akansu, İstikbal, Aliye Boydak ve Yelkenoğlu kolejlerinde öğrenim gören öğrencilerden 3’ü sınavda sorulan 120 soruyu da doğru cevaplayarak şampiyon olurken, 30’dan fazla öğrenci de yüzde 1’lik dilime girmeyi başardı.

Başarılı öğrenciler Akansu Koleji’nde yapılan ve ailelerinin de katıldığı bir törenle madalya ve hediyelerle ödüllendirildi. Başarıyla ilgili bir değerlendirme yapan Kılıçaslan Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ali Köksal, "Kurum olarak hem 2014 LYS’de hem de TEOG'da şampiyonlar çıkarmanın büyük mutluluğunu yaşıyoruz, başarılı öğrencilerimizi, onları yetiştiren öğretmenlerini ve bu öğrencilere destek olan ailelerini tebrik ediyoruz." dedi.

Aliye Boydak Koleji öğrencilerinden Melih Önal ise "Çok çalışma yerine düzenli çalışmayı sistem olarak benimsedim. Her gün yaklaşık iki saat ders çalışarak TEOG’da bütün soruları doğru cevapladım. Başarımda ailemin yanı sıra okul ve dershane öğretmenlerimin de büyük katkısı oldu. Hepsine teşekkür ediyorum. TEOG’a hazırlanırken sosyal hayatımı da ihmal etmedim. Çocukluğumu yaşadım. Yüzme, sinema gibi faaliyetlerimi de devam ettirdim. Hatta televizyonda beğendiğim üç dizinin bütün bölümlerini izledim." diye konuştu.

Bütün soruları doğru cevaplayan Akansu Koleji öğrencisi Aleyna Çolak da "Normal şartlarda çalışmayı sevmiyorum. Ama öğretmenlerimizin desteği ve etüt uygulamaları ile çalışma alışkanlığım başladı ve TEOG’ta şampiyonluk elde ettim. Liseyi Yelkenoğlu Fen Lisesi’nde okuyacağım." şeklinde konuştu.

İstikbal Koleji’nin şampiyonu Ahmet Rasim Emirdağı, başarısının 3 yıllık bir çalışmanın ürünü olduğunu vurgulayarak, lise hayatını Kılıçaslan Fen Lisesi’nde devam ettireceğini ifade etti.

Yapılan konuşmaların ardından sınavda tüm soruları doğru cevaplayan Aleyna Çolakoğlu, Melih Önal ve Ahmet Rasim Emirdağı’nın yanı sıra diğer önemli başarılara imza atan öğrencilere hediyeleri ve onur madalyaları okul idarecileri tarafından verildi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×