Çocuk öldüren PKK'lı teröristler: Ders olsun

Hakkari ve Ağrı'da üç çocuğu öldüren PKK'lı teröristler, olayın medyada fazla yer bulamamasına sevinirken; çocukların ölümü için de 'İyi bir ders olur' ifadelerini kullandılar

Çocuk öldüren PKK'lı teröristler: Ders olsun
10 Temmuz 2016 Pazar 20:10

Hakkari ve Ağrı'da 3 çocuğunun hayatını kaybettiği olaylar sonrasında PKK'lı teröristler arasında geçen telsiz konuşmaları ortaya çıktı. PKK'lı teröristlerin, "Gerçi üzüldüm mü? Hayır bu şerefsizler düşmanla birlikte hareket ediyor, iyi bir ders olur onlara da. Askerin yerine biz buralarda olsaydık bu da yaşanmazdı" şeklindeki alçak ifadeleri konuşmalara yansıdı.
 
Hakkari Çukurca'daki 2'nci Hudut Tugay Komutanlığı'na PKK'lı teröristler tarafından düzenlenen saldırıda yola düşen merminin sivil bir araca isabet etmesi sonucunda 5 ve 12 yaşlarındaki 2 çocuk öldü, 7 kişi yaralandı. Ağrı Diyadin Taşkesen Köyü Kurttepe mevkiinde, PKK'lı teröristlerin daha önce kullandığı mevziilerin birinde el yapımı patlayıcı düzeneğini patlaması sonucu bölgede çobanlık yapan 14 yaşındaki Fettah Erdem öldü, 19 yaşındaki Sinan Çiftçi ise yaralandı.

Hakkari ve Ağrı'da 3 çocuğunun hayatını kaybetmesi ile ilgili olaylar, 'Ferho' telsiz çağrı adını (Ç/A) kullanan üst düzey terörist ile 'Refik' telsiz çağrı adını kullanan diğer bir üst düzey teröristin arasında geçen telsiz konuşmalarına yansıdı. Askeri kaynaklardan alınan bilgilere göre PKK'lıların 3 çocuğun öldüğü saldırılar ile ilgili yaptıkları telsiz konuşmaları şöyle;

FERHO (Ç/A) : Refik iyi günler
REFİK( Ç/A) : Sağol iyi günler
FERHO (Ç/A) : Bu olay nedir? Düşmana saldırı yapıyorlar, ama çocukları sivilleri arabanın içinde vuruyorlar.
REFİK (Ç/A) : Doğrudur, bir aile isabet almış. Arabaya isabet etmiş.
FERHO (Ç/A) : Bu kadar nişancılarsa niye düşmana vuramıyorlar, anlamadım.
REFİK (Ç/A) : Aslında arkadaşlar bu konuda tecrübeli ama bilmiyorum işte...
FERHO (Ç/A) : Gerçi üzüldüm mü? Hayır bu şerefsizler düşmanla birlikte hareket ediyor, iyi bir ders olur onlara da. Askerin yerine biz buralarda olsaydık bu da yaşanmazdı.
REFİK (Ç/A) : Aynı düşünüyoruz, aynen öyle.
FERHO(Ç/A) : Çocuklar ölmüş, ama basın çok durmadı üzerinde, bu iyi bizim açımızdan. Çocuk hassas konu daha dikkatli olsunlar yine de. Yukarıdan (Kandil'i kast ediyor) bu konuda bir şey geldi mi sana?
REFİK (Ç/A) : Yok hiç ses çıkmadı.
FERHO (Ç/A) : Güzel tamam. Düşmanla işbirliği yapanlar olursa onları da vursunlar, cezalandırsınlar, onda problem yok. Herkes kendine çeki düzen versin.
REFİK(Ç/A) : Katılıyorum, katılıyorum. Söylerim tamam.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×