CHP'liler yasağın kaldırılmasını böyle kutladı!

Erzurum'da Atatürk heykelinin bulunduğu Havuzbaşı semtindeki Kent Meydanına TIR dorsesinde seçim standı kurduktan sonra polis ve zabıtanın sert tepkisi ile karşı karşıya kalan CHP adaylarını, İlçe Seçim Kurulu kararı nefes aldırdı. Seçim kurulunun lehlerine verdiği kararı CHP'liler halay eşliğinde kutladı.

CHP'liler yasağın kaldırılmasını böyle kutladı!
12 Mayıs 2015 Salı 11:44


Ak Parti Erzurum merkez Yakutiye İlçe Başkanı Recep Aydın, Kent Meydanındaki CHP standının 'yaya trafiğini aksattığı ve halkın huzurunu kaçırdığı' gerekçeleriyle İlçe Seçim Kuruluna başvuruda bulundu. Şikayet üzerine İlçe Seçim Kurulu oy çoğunluğu ile CHP'ye ait kent meydanında stand için kullanılan TIT dorsesinin ve seçim otobüsünün kaldırılmasına gerek olmadığı kararını verdi. Kararı öğrenen milletvekili adayları, partilileri ile beraber seçim standı önünde halay çekeren sonucu kutladı.

'BUNLARI KORKU SARDI'

CHP Erzurum birinci sıra milletvekili adayı Avukat Gonca Aytaş, İlçe Seçim Kurulunun verdiği kararla ilgili şu açıklamada bulundu:

"Seçim standımızı kurduktan sonra her gün polis ve zabıtanın müdahalesi ile karşılaştık. Ama bu baskılara boyun eğmeyip, mücadele verdik ve zafere ulaştık. İlçe Seçim Kurulu, AKP'nin şikayet başvurusunu haksız buldu. Karar, mücadelede ne kadar haklı olduğumuzu gösterdi. Bunları korku sardı. O yüzden ne yapacaklarını bilmiyorlar. Şimdi buraya gelecek olan zabıta ve polise elimizdeki kararı göstereceğiz."

CHP 3'üncü sıra adayı gazeteci Orhan Bozkurt da verdikleri mücadele sayesinde diğer partilerin de AK Partinin baskılarından kurtulduğunu söyledi. Bozkurt, "CHP anamuhalefet görevini yerine getirdi. Artık tüm siyasi partiler bu demokrasi yarışından eşit yararanacak. İktidar partisi Erzurum'da TIR'ın altıda kalmıştır" ifadesinde bulundu.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×