CHP’den TRT’ye ‘Tayyip Radyo Televizyon’ pankartı

CHP İstanbul İl Örgütü, cumhurbaşkanlığı seçiminde ayrımcı yayın politikası uyguladığı gerekçesiyle TRT’yi Ulus’taki stüdyo önünde protesto etti. CHP’liler, ‘Tayip Radyo Televizyon’ yazılı pankart açtı.Ulus’taki TRT stüdyoları...

CHP’den TRT’ye ‘Tayyip Radyo Televizyon’ pankartı
12 Temmuz 2014 Cumartesi 14:03

CHP İstanbul İl Örgütü, cumhurbaşkanlığı seçiminde ayrımcı yayın politikası uyguladığı gerekçesiyle TRT’yi Ulus’taki stüdyo önünde protesto etti. CHP’liler, ‘Tayip Radyo Televizyon’ yazılı pankart açtı.

Ulus’taki TRT stüdyoları önündeki eyleme; CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı ve CHP İstanbul Milletvekili Faik Tunay ile çok sayıda partili katıldı.

‘Tayyip Radyo Televizyon’ pankartı açın CHP’lilerin eyleminde konuşan Oğuz Kaan Salıcı,

“Bir haber kanalının haber olması için buraya geldik. Haber kanalı görevini yerine getirmediği için onu görevini yapmaya davet için geldik. Şu anda TRT bir zümre var. Bu zümre Recep Tayyip Erdoğan’dan ” talimatlar alan, Erdoğan ve AK Parti’nin ve toplumun bir kesimini görmezden gelen bir zümredir. Bu zümre buradan gitmelidir. TRT halkın televizyonu olmak zorundadır. TRT herkese eşit ve tarafsız yayın yapan bir kanalı dönüşmelidir.” şeklinde konuştu.

“Özel kanallardan vazgeçtik, havuz medyasından insaf beklemiyoruz.” diyen Salıcı, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ama devletin kanalından adalet bekliyoruz. TRT’nin tüm kanallarında Recep Tayyip Erdoğan var. 3 Temmuz günü tüm adaylar belli olup açıklandıktan sonra o gün Recep Tayyip Erdoğan’a 30 dakika 12 saniye ayırmış TRT. Sayın İhsanoğlu’na ve Sayın Demirtaş’a hiç yer vermemiş. Onları görmezden gelmiş.”

TRT’nin yayınlarını tarafsız yapamadığını kaydeden Salıcı, “Tarafsız bir şekilde yapmadığı için vermiş olduğumuz vergileri çarçur ediyor. İktidar partisinin olanakları çerçevesinde muhalefet partilerini görmezden gelen bir siyaset izliyor.” diye konuştu.

TANRIKULU: HESAP SORARIZ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu da, eylemde başbakan Erdoğan’ın yer aldığı TRT kadrajlı fotoğraflara işarete ederek, “Arkadaşlar şu fotoğrafa bakın, tümünde kin, küfür ve kibir var. Başbakan kinini, küfrünü ve kibrini TRT aracılığıyla bütün Türkiye’ye yaymaya çalışıyor.” diyerek TRT’nin yayın politikasına tepki gösterdi. Tanrıkulu, “Kamu yayıncılığı tarafsız yapılır. Bütün dünyada tarafsız yapılır.TRT kamu yayıncılığını tarafsız, yansız ve bağımsız yapmak zorundadır. Yoksa hesabını sorarız. Bugün de sorarız, yarın da sorarız. Hiçbir yere de kaçamazlar.” ifadelerini kullandı.

CHP İstanbul Milletvekili Faik Tunay’ın da katıldığı eylemde grup daha sonra TRT kapısında ‘Tayyip Radyo Televizyon’ pankartını açıp kapı girişine ‘Adil Ol TRT’ yazılı afiş astı.

CİHAN

CHP’den TRT’ye ‘Tayyip Radyo Televizyon’ pankartı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×