CHP Milletvekili Sabahat Akkiraz'dan Soma için istifa çağrısı

CHP İstanbul Milletvekili Sabahat Akkiraz, siyasi sorumluluğu üstlenmeyen iktidara tepki amacıyla istifa dilekçesini yazdığını ve konuyu Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüğünü açıkladı.

CHP Milletvekili Sabahat Akkiraz'dan Soma için istifa çağrısı
19 Mayıs 2014 Pazartesi 13:20

CHP İstanbul Milletvekili Sabahat Akkiraz, siyasi sorumluluğu üstlenmeyen iktidara tepki amacıyla istifa dilekçesini yazdığını ve konuyu Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüğünü açıkladı. Akkiraz, "Soma'da yitirdiğimiz canların yanında olmak için koltuğa ihtiyacımız yok." dedi.
 
Sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından açıklama yapan Akkiraz, perşembe günü saat 17.00'de vekillikten istifa dilekçesiyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüğünü söyledi. Kılıçdaroğlu'na "Soma faciası sonrası istifa etmeliyiz." dediğini aktaran Akkiraz, "Genel başkanımız konunun şu anda çok taze olduğunu gerekirse istifa kurumunun da önemli bir seçenek olduğunu belirtti. Bugün bazı arkadaşlarımın da bu yönde çağrıları olduğunu duydum. Buna sevindim. Soma'nın siyasi sorumluluğunu alamayan iktidara karşı birleşmeli. İktidarın koltuk aşkına, siyasi sorumluluk almama çabasına karşılık Soma'da yitirdiğimiz canların yanında olmak için koltuğa ihtiyacımız yok." ifadelerini kullandı.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×