CHP İlçe Başkanı: Denizli'de kış biterken AKP kömür dağıtıyor

CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Ömer Yurtseven, Denizli'de AK Parti’nin kış mevsimi geçmesine rağmena seçmeni etkilemek için kömür dağıtmaya başladığını söyledi.

CHP İlçe Başkanı: Denizli'de kış biterken AKP kömür dağıtıyor
21 Mart 2014 Cuma 15:58

CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Ömer Yurtseven, Denizli'de AK Parti’nin kış mevsimi geçmesine rağmena seçmeni etkilemek için kömür dağıtmaya başladığını söyledi. Yurtseven, "Bu yapılan, devlet eliyle iktidara oy devşirme girişimidir. Ahlâksızca bir yöntemdir. Siyasi iktidarın çirkinliği ve utanmazlığıdır." dedi.

Vatandaşların ihbarı üzerine dağıtımın yapıldığı Sümer Mahallesi’ne giderek kömür torbalarını fotoğrafladıklarını belirten Yurtseven, yetkililerin ortadan kaybolduğunu ve sorumlu kimseyi bulamadıklarını söyledi: “Kömürlerin fakir ve yoksul ailelerden çok, daha önceden belirlenen AKP’ye oy verecek vatandaşlara dağıtıldığı yolunda duyumlar aldık. Siyaset bu kadar çirkefleştirilmez. Seçmen, bu kadar kobay gibi görülmez. Bunların tümünü AKP iktidarında gördük.” Kömür torbalarının üzerine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın adının yazıldığını, böylelikle yardımın hükümet tarafından yapıldığı izleniminin verildiğini öne süren CHP İlçe Başkanı Yurtseven, “Rüşvet, yolsuzluk ve hırsızlık bataklığında çırpındıkça çırpınan AKP, seçmeni etkilemek için yeni bir hileye daha başvurmuştur. Kış mevsimi bitti, yaz mevsimi başlıyor. Seçim öncesi kömür dağıtmak, hangi ahlâkla bağdaşır? İktidar, oy devşirmek ve vatandaşı kandırmak için her türlü yola başvuruyor. Bu ahlâksızca girişime kim dur diyecek? Utanması gereken yüzler, neredeyse astar olmuştur. Denizli’de seçimi kaybedeceğini anlayan AKP, bu gidişle seçmene para da dağıtırsa kimse şaşırmasın. Halkımıza sesleniyoruz, AKP’ye kömürle kanma, seçimden sonra cayır cayır yanma." şeklinde konuştu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×