Çelik HDP'yi eleştirdi

"HDP sürekli seçilmiş iktidarı darbecilerle aynı düzlemde zikrediyor. Bu siyaset dışı bir yaklaşımdır. HDP'nin bu yaklaşımı ile ülkemiz dışındaki bazı siyasilerin yıkıcı dili birebir aynı"

Çelik HDP'yi eleştirdi
16 Ağustos 2016 Salı 15:00

AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, "HDP sürekli seçilmiş iktidarı darbecilerle aynı düzlemde zikrediyor. Bu siyaset dışı bir yaklaşımdır. HDP'nin bu yaklaşımı ile ülkemiz dışındaki bazı siyasilerin yıkıcı dili birebir aynı." değerlendirmesinde bulundu.

Çelik, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, siyasi iktidar ve partilerin de siyasetin imkanları içinde eleştirebileceğini, bundan daha tabii bir şeyin olmadığını belirtti.

Siyasetin meşru tartışma için varolduğunu ifade eden Çelik, şunları kaydetti:

"Fakat hiçbir meşru siyasi yaklaşım, seçilmiş hükümeti darbecilerle aynı kategoride zikredemez. HDP sürekli seçilmiş iktidarı darbecilerle aynı düzlemde zikrediyor Bu siyaset dışı bir yaklaşımdır. HDP'nin bu yaklaşımı ile ülkemiz dışındaki bazı siyasilerin yıkıcı dili birebir aynı. Kim olursa olsun seçilmiş iktidarı darbecilerle aynı düzlemde zikretmek, darbe zihniyetine destek vermektir. Bütün darbeler yalana dayanır ve seçilmişlerin meşruiyetine gölge düşürme faaliyetinden güç alır. Sivil siyasetin, halk iradesinin lekelenme çalışmaları, darbeci zihniyetin gıdasıdır."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×