Çamlık Caddesi yapım çalışması sürüyor

Bursa’da, Yunuseli, Güneştepe ve Hamitler mahallelerini birbirine bağlayacak Çamlık Caddesi yapım çalışmaları devam ediyor. Çalışmaları inceleyen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, caddenin tamamlanmasıyla vatandaşların ulaşım...

Çamlık Caddesi yapım çalışması sürüyor
28 Mayıs 2014 Çarşamba 11:48

Bursa’da, Yunuseli, Güneştepe ve Hamitler mahallelerini birbirine bağlayacak Çamlık Caddesi yapım çalışmaları devam ediyor.

Çalışmaları inceleyen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, caddenin tamamlanmasıyla vatandaşların ulaşım konusunda büyük bir rahatlığa kavuşacağını söyledi.

Dündar, şunları dile getirdi: “Düzleştirme çalışmalarının devam ettiği 20 metre genişliğindeki Çamlık Caddesi tamamlandığında Yunuseli Mahallesi’ni Güneştepe ve Hamitler Mahalleleri’ni birbirlerine bağlayacak. Bu bölgelerimizde hızlı ve planlı bir şekilde yapılaşma yürütülüyor. Biz de bu bölgemizin alt yapı ve üst yapı, tretuvar ve asfaltlama çalışmalarını sürdürüyoruz. Çamlık Caddesi ile birlikte Osmangazi yeni bir ulaşım arterine kavuşmuş olacak.”

Yunuseli, Güneştepe ve Hamitler mahallelerini kapsayan bölgede planlı şehircilik uyguladıklarını belirten Dündar, “Bu bölgelerimiz imar planlarının uygulandığı, kaçak yapılaşmanın olmadığı yerler. Buralar gelişim bölgeleri olarak kentsel dönüşümün de önünü açıyor. Bu bölgemizdeki dönüşüm merkeze doğru baskı oluşturarak çöküntü alanlarının dönüşmesine de katkı sağlayacaktır.” diye konuştu.

CİHAN

Çamlık Caddesi yapım çalışması sürüyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×