Büyükşehir uzmanları boşanmayı düşünen çiftleri ikna ediyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, çiftlere yönelik verdiği hizmetlerde 150 çifti kararlarından vazgeçirdi.Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal belediyecilik anlayışı ve bu konuda yaptığı çalışmalar aileleri yıkılmaktan kurtarıyor....

Büyükşehir uzmanları boşanmayı düşünen çiftleri ikna ediyor
26 Mayıs 2014 Pazartesi 17:28

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, çiftlere yönelik verdiği hizmetlerde 150 çifti kararlarından vazgeçirdi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal belediyecilik anlayışı ve bu konuda yaptığı çalışmalar aileleri yıkılmaktan kurtarıyor. Boşanma aşamasına gelen çiftlerin ikinci baharlarını yaşamasına vesile olan faaliyetler aile kurumunu da ayakta tutuyor. İşte o ailelerden biri olan Acar çifti ayrılmanın eşiğinden nasıl döndüklerini ve yepyeni bir hayata nasıl başladıklarını Başkan Mehmet Özhaseki'ye anlatarak teşekkür etti.

Büyükşehir Belediyesi Eğitim Faaliyetleri (BEF) bünyesindeki Huzur Çınarı, aile kurumuna dikkat çekmek amacıyla "Bir Yastıkta Kırk Yıl" adı altında 40 yılın üzerindeki evli çiftleri bir araya getirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'nin de katıldığı programda aile kurumunun önemi vurgulanarak başta Aile Akademisi ve Anne Akademisinin çalışmalarıyla olmak üzere Büyükşehir Belediyesinin evliliğe yaptığı katkılar dile getirildi. BEF Genel Koordinatörü Refik Tuzcuoğlu boşanmayı düşünen çiftlere uzmanlarla verdikleri hizmet sayesinde 150 aileyi kurtardıklarını açıkladı.

Program sonrası Başkan Mehmet Özhaseki'nin yanına gelen Acar çifti, ayrılmayı düşündükleri günlerde tanıştıkları Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal hizmetleri sayesinde evliliklerini kurtardıklarını dile getirerek Başkan Özhaseki'ye teşekkür etti.

"BOŞANMAYI DÜŞÜNÜYORDUK"

Konuyla ilgili düşüncelerini aktaran Mustafa Acar, bugün eşiyle birlikte huzurlu olmalarını Büyükşehir Belediyesine ve Başkan Mehmet Özhaseki'ye borçlu olduklarını belirterek, "Sekiz yıl önce Van'dan Kayseri'ye gelince evimizde çatışmalar başladı. Boşanmayı düşünür hale geldik. Eşim KAYMEK ile ben de konservatuvarla tanıştım. Müzikle haşır neşir oldum. Böylece birbirimizle uğraşmak yerine, sosyal hayata adapte olduk. Hayatın ve onun güzelliklerinin keyfine vardık. Ayrıca Hobi Bahçesi de bizim için ayrı bir rehabilitasyon merkezi oldu. Özhaseki Başkanım belediyecilikte çıtayı çok yükseltti. Burada herşey yolunda gidiyor. Kendisine teşekkür ediyorum" dedi.

"KAYMEK, HAYATA BAĞLADI"

Banka emeklisi olan Sevinç Acar ise emekli olunca evde oturmaktan bunalıma girdiğini ve eşiyle sürekli tartışmaya başladıklarını dile getirerek, "Bu sırada KAYMEK ile tanıştım. Oradaki hocalarımızın güler yüzleri beni hayata bağladı. Bu kurslar bir tutku oldu ve sürekli devam ettim. Başkan Özhaseki'ye bizlere sundukları imkan için teşekkür ediyorum. Tüm genç kızlarımıza, ev hanımlarımıza KAYMEK'i tavsiye ediyorum. Kendilerini geliştirsinler" diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesinin sosyal belediyecilik anlayışının kurtardığı çiftlerden sadece biri olan Sevinç-Mustafa Acar çifti, şimdi Hobi Bahçelerinde ikinci baharı yaşıyorlar.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×