Bursa’da 40 bin öğrenci TEOG sınavına girecek

Bursa İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Bilici, 17 ilçe Milli Eğitim Müdürü ile bir araya geldi.

Bursa’da 40 bin öğrenci TEOG sınavına girecek
22 Nisan 2014 Salı 11:43

Bursa İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Bilici, 17 ilçe Milli Eğitim Müdürü ile bir araya geldi. Bilici, önümüzdeki hafta gerçekleştirilecek Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sınavları'nı değerlendirdi.

Havva Aslanoba Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'nde gerçekleştirilen toplantıya il ve ilçe yöneticileri de katıldı. Toplantıda ayrıca 1. dönem başarı durumlarının değerlendirilmesi yapıldı. Sınavların güvenli bir şekilde yapılacağını belirten Mustafa Bilici, “Kaldırılan SBS sınavlarının yerine uygulamaya konulan TEOG sınavları önümüzdeki hafta yapılacak. Türkiye genelinde 16 bin okulda toplam 1 milyon 244 bin öğrenci sınava girerken, Bursa’da 449 okulda toplam 40 bin 555 öğrenci sınava girecek. Bu konuda her türlü tedbiri alıyoruz. Sınavları en güvenli bir şekilde gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

8. sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleştirilecek TEOG sınavları, 2. Dönem için 28-29 Nisan tarihlerinde, mazeret sınavları ise 10-11 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Sınavlarda birinci gün Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi, ikinci gün fen ve teknoloji, inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil dersleri yer alacak.

    Ders başına 40 dakika süre verilen sınav aralarında 30 dakikalık boş zaman verilecek. Her iki günde de 09.00’da başlayacak sınavlar 12.00’de sona erecek. Her öğrenci kendi okulunda sınava girecek. Sınav esnasında okul zilleri kapatılacak. Sorular çoktan seçmeli olarak 4 seçenekli sorulacak, yanlış cevaplar doğru cevapları götürmeyecek.

    Geçerli mazereti nedeniyle sınavlara giremeyen öğrenciler, mazeret sınavlarına daha önceden belirlenen okullarda girebilecek. Ortak sınavlar il ve ilçelerde kurulan komisyonlar tarafından takip edilecek ve sınavla ilgili her türlü tedbir bu komisyonlar tarafından alınacak. CİHAN

Bursa’da 40 bin öğrenci TEOG sınavına girecek


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×