Bursa Büyükşehir Belediyesi, 58 köye hilti ve jenaretör verdi

Bursa Büyükşehir Belediyesi, 15 ilçedeki 58 köy muhtarlığına hilti ve jeneratör hibe etti. Büyükşehir Belediyesi tarafından temin edilen 58 jeneratör ve 58 delici iş makinesi, ‘Köylere uzanan Büyükşehir eli’ projesi kapsamında düzenlenen...

Bursa Büyükşehir Belediyesi, 58 köye hilti ve jenaretör verdi
30 Nisan 2014 Çarşamba 17:38

Bursa Büyükşehir Belediyesi, 15 ilçedeki 58 köy muhtarlığına hilti ve jeneratör hibe etti. Büyükşehir Belediyesi tarafından temin edilen 58 jeneratör ve 58 delici iş makinesi, ‘Köylere uzanan Büyükşehir eli’ projesi kapsamında düzenlenen törenle muhtarlara teslim edildi.

    Bugüne kadar hizmet konusunda sınır ayrımı hiç yapmadıklarını hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, hizmet talebi gelen tüm bölgelere imkanlar ölçüsünde ulaşmaya çalıştıklarının altını çizdi.

    Belediyecilik hizmetlerinde Bursa’nın artık örnek gösterilen bir kent olduğunu ve ulaşımdan spora, tarihi mirastan çevre yatırımlarına kadar her alanda örnek projelerini hayata geçirdiklerini hatırlatan Başkan Altepe, artık Bursa’nın kırsal kalkınmada da örnek bir kent haline geleceğini vurguladı. Gelişmiş Avrupa ülkelerinde insanların şehir merkezlerinde çalıştığını ancak kırsal bölgelere yaşadığını ifade eden Başkan Altepe, "Bizim amacımız da kırsal kalkınma yatırımlarını ile merkeze olan göçü tersine çevirmek. İstiyoruz ki kırsal yaşayan halkımız göç etmeye ihtiyaç duymasın. Gerek ekonomik gerekse sosyal ihtiyaçları bulunduğu bölgede karşılansın. Böylelikle göç etmek zorunda kalmasın. Bunu gerçekleştirecek projelerimizi bir bir hayata geçireceğiz. İnanıyorum ki Bursa’mız tersine göç hamlesi ile de Türkiye’ye örnek olacak." dedi.

    Başkan Altepe daha sonra Orhaneli’nin Süleymanbey, İkizoluk, Belenoluk, Fadıl, M.Akalan, Akcabük, Yörücekler, Yakuplar, Yeşiller, Çivili, Semirci, Sadağı, Karaoğlanlar, Emirköy, Göktepe ve Dereköy, Büyükorhan’ın Danacılar, Gedikler, Balaban, Aktaş, Kuşlar, Zaferiye, Mazlumlar, Pınarı, Perçin, Sarnıç ve Geynik köylerine jeneratör ve hiltileri teslim etti. Harmancık’ın Ballısaray, Akpınar, Bekdemirler, İshaklar ve Kışmanlar, Mustafakemalpaşa’nın Kestelek, Camandar, Adaköy ve Söğütalan ile Keles’in Bıyıklıalanı, Belenören, Baraklı, Yazıbaşı ve Menteşe, İznik’in Dırazali, Nilüfer’in Kadriye, Mudanya’nın Dereköy, İnegöl’ün Halhalca, Orhangazi’nin Narlıca, Karacabey’in Yeşildere, Çamlıca, Tophisar, İnkaya ve Karakoca, Kestel’in Ümitalan, Gürsu’nun Dışkaya, Osmangazi’nin Güneybudaklar ve Yenişehir’in Kızılköy muhtarlarına jeneratör ve hiltilerini teslim edildi. CİHAN

Bursa Büyükşehir Belediyesi, 58 köye hilti ve jenaretör verdi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×