Bursa Büyükşehir Belediyesi 110'uncu spor tesisini törenle açtı

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu dönem yaptırılan 110’uncu tesis olan Soğukkuyu Kamil Saker Spor Tesisleri törenle hizmete açıldı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi 110'uncu spor tesisini törenle açtı
24 Aralık 2013 Salı 19:03

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu dönem yaptırılan 110’uncu tesis olan Soğukkuyu Kamil Saker Spor Tesisleri törenle hizmete açıldı.

Eski belediye başkanı Erdem Saker’in öğretmen olan babası Kamil Saker’in adını taşıyan tesislerin açılış törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, Büyükorhan Belediye Başkanı Selami Selçuk Türkmen, Harmancık Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya, Büyükşehir Belediyesi eski başkanlarından Erdem Saker, Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Cemal Vardar ile çok sayıda davetli katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’yı gerçek bir dünya kenti yapmak için her alanda yoğun bir çaba harcadıklarını belirterek, 5 dönemde yapılan yatırımları bir döneme sığdırdıklarını söyledi. Sporda da bugün 110’uncu tesisi açtıklarını hatırlatan Başkan Altepe, “Açılmayı bekleyen 10’a yakın tesisimiz var. Eksikleri tamamlandıkça hepsini birer birer açacağız. Bu yatırımlarla Bursa Avrupa şehirlerinden daha iyi bir konuma gelmeye başladı. Yeni stadyum, bilim teknoloji merkezi, belediye binası gibi anıtsal yapılar, büyük parklar, meydanlar bu dönem Bursa’ya kazandırılıyor. Sağlıklı, dinamik, idealist bir gençlik için yaptığımız bu yatırımlar sayesinde Bursa, en fazla spor yatırımının yapıldığı iller arasında yer alıyor. Soğukkuyu Kamil Saker Spor Tesisleri de amatör sporumuza ve bölge halkına hayırlı olsun” dedi.

Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin de sporda yaşanan değişim ve gelişimi görmek için 10 yıl öncesine bakmanın yeterli olacağını söyledi. Balçık gibi sahalardan, muslukları akmayıp, yağmurlarda çatısı akan tesislerden, uluslararası standartlara uygun stadyumlar yapar hale gelindiğini vurgulayan Şahin, “Tüm bunlar tabi sporun içinden gelen Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde oldu. Hem farklı genel müdürlükler tarafından yapılan hizmetler Spor Bakanlığı’nda tek çatı altında birleşti hem de 5,5 milyar TL bütçe ayrıldı. Her yıl bütçesi artan oranda olan bir Spor Bakanlığı bir de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı var. Çünkü büyük Atatürk’ün dediği gibi, sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. Ben bu tesis başta olmak üzere il genelinde yapılan yatırımlar nedeniyle hem ilçe belediye başkanlarımıza hem de Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da 10 yıl öncesine kadar birinci lig takımlarının bile toprak sahalarda maç yaptığını, bugün ise hiçbir amatör kulübün toprak sahada idman yapmak istemediğini belirterek, bu tablonun sporda gelinen noktayı en iyi şekilde gösterdiğini vurguladı.

Tesislere 1972 yılında yaşamını yitiren babası Kamil Saker’in adı verilen eski başkanlardan Erdem Saker de babasının hayata atılan ilk adımları destekleyen bir ilkokul öğretmeni olduğunu belirterek, sporun da çocukların hayata daha sağlam adımlar atmasının temel taşı olduğunu vurguladı. Açılış konuşmalarının ardından kurdeleyi kesen Başkan Altepe ve protokol üyeleri daha sonra penaltı atışları ile sahayı resmen hizmete açmış oldu. CİHAN

Bursa Büyükşehir Belediyesi 110'uncu spor tesisini törenle açtı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×