Bulaşıkçılıktan geldi, kendi cağ kebap salonunu kurdu

Erzurum yöresinin meşhur cağ kebabını Bursalılara sunan Sait Sırmasaç, ilginç bir başarı hikayesine sahip.

Bulaşıkçılıktan geldi, kendi cağ kebap salonunu kurdu
18 Nisan 2014 Cuma 13:03

Erzurum yöresinin meşhur cağ kebabını Bursalılara sunan Sait Sırmasaç, ilginç bir başarı hikayesine sahip. Yaklaşık 20 yıl lokantalarda komilik ve bulaşıkçılık yapan Sırmasaç, kendi işyerini açarak büyük bir başarıya imza attı. Yıldırım ilçesinde Enfes Cağ Döner Salonu’nu açarak 25 kişiye istihdam olanağı sağlayan Sait Sırmasaç, geldiği noktayı şöyle anlattı: “15 yaşında komilikle başladım. Lokantalarda çalıştım başka iş yapmadım. Yaklaşık23 sene lokantalarda çalıştım. Çıraklıktan başladık, komilik yaptım, garsonluk yaptım, bulaşıkçılık yaptım. Buralara kadar geldim.”

Yıllarca cağ kebap salonunda garsonluk yaptığını ifade eden Sırmasaç, şöyle devam etti: “İyi bir ustanın yanında yetiştim. Şadi ustamız vardı, Allah rahmet etsin, çok iyi bir insandı. Onun çıraklarıyız, ondan öğrendik cağ kebabını. Yaklaşık 5 sene önce bu işyerini açtık. 4 kardeş olarak burayı işletiyoruz. Biraz daha konsepti değiştirdik. Çağa uydurduk diyebiliriz.”

Kendi çiftliklerini kurduklarını ve cağ kebabını kuzu etinden yaptıklarını dile getiren Sırmasaç, ünlü kebabın özelliklerini şöyle sıralıyor: “Kemikten sıyrılmış haliyle geliyor, sinirlerini ayırdıktan sonra bir gün terbiyede bekletiyoruz. Ardından şişlere takıyoruz. Cağ kebap bulunmayan illerden, yakın şehirlerden Eskişehir, Balıkesir hatta İstanbul’dan da gelenler var. Cağ kebabını bilenler Bursa’ya geliyor. Bu kültür Bursa’da daha çok gelişti. İnsanlar bildiği işte başarılı olur. Biz çocukluktan yetiştik. İnşallah bu konuda yeni şubeler açarak devam etmek istiyoruz.”

Sırmasaç, cağ kebabın çok yoğun ilgi gördüğünü belirterek “Fiyatımız yüksek değil. Aileye hitap eden salonlarımız var. Bir ailenin rahatlıkla gelip karnını doyurabileceği, çok yüksek paralar ödemeden çıkabileceği bir ortam oluşturduk.” şeklinde konuştu. CİHAN

Bulaşıkçılıktan geldi, kendi cağ kebap salonunu kurdu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×