Bu bölgelere kuvvetli yağış uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ankara ve çevresinde, Balıkesir , Manisa, Çanakkale , İzmir , Bursa , Kütahya ve Bilecik'te gökgürültülü sağanak yağış uyarısı yaptı.

Bu bölgelere kuvvetli yağış uyarısı!
09 Haziran 2015 Salı 16:13

Vatandaşın hazırlıksız yakalanmaması için (dolu , yağış anında kuvvetli rüzgar , ulaşımda aksamalar , yıldırım vb) tedbirli olunmasını istedi.

Ankara ve Çevresinde Yerel Gök Gürültülü Sağanak Yağış

Ankara'nın güneybatı ilçelerinde ( Polatlı , Bala ve Haymana) başlayan gök gürültülü sağanak yağışların 15:30 - 19:00 saatleri arasında Ankara il genelinde kuvvetli olması bekleniyor.

Çanakkale , Balıkesir , İzmir ve Manisa'da Gökgürültülü Sağanak Yağış

Balıkesir ve İzmir radarında alınan sonra verilere ve incelemelere göre: Çanakkale'nin güneydoğu ilçeleri (Çan , Bayramiç , Yenice) Balıkesir ilinin güney ve doğusu (Balya , İvrindi , Savaştepe , Bigadiç , Dursunbey ve Sındırgı) , İzmir ilinin kuzey ilçeleri (Bergama , Kınık) ve Manisa ilinin kuzeyinde Manisa merkez , Saruhanlı  , Akhisar , Soma , Gördes , Kırkağaç) gökgürültülü sağanak yağış olması bekleniyor.

Marmara'nın Güneyi'nde Kuvvetli Yağış Bekleniyor

İzmir ve Balıkesir Radarından alınan son görüntüler ve yapılan meteorolojik analizlere göre: Bugün öğleden sonra Balıkesir ve Bursa'nın güneyi ile Bilecik ve Kütahya'da meydana gelecek gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×