Bozok Bereket Kervanı Yozgat ve ilçelerinde iftar verecek

Yozgat Valiliği ve Yozgat Belediye Başkanlığı işbirliği ile hazırlanan “Bozok Bereket Kervanı, ‘Gönül sofrasında sizlerle‘ sloganıyla Yozgatlılar arasında gönül köprüsü kurmak için yola çıkıyor. Bereket Kervanı Yozgat’ın...

Bozok Bereket Kervanı Yozgat ve ilçelerinde iftar verecek
26 Haziran 2014 Perşembe 18:33

Yozgat Valiliği ve Yozgat Belediye Başkanlığı işbirliği ile hazırlanan “Bozok Bereket Kervanı, ‘Gönül sofrasında sizlerle‘ sloganıyla Yozgatlılar arasında gönül köprüsü kurmak için yola çıkıyor. Bereket Kervanı Yozgat’ın yanı sıra her gün bir ilçede iftar vererek ilçe halkı ile buluşacak.

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı ve Belediye Başkanı Kazım Arslan, bu yıl ikinci kez düzenlenecek Bozok Bereket Kervanı hakkında bilgi vermek için valilik toplantı salonunda, vali yardımcıları, kaymakamlar ve ilçe belediye başkanlarının da katılımıyla basın toplantısı düzenledi.

Vali Yazıcı,toplantıda yaptığı konuşmada, rahmet ve bereket ayı Ramazanı şerifin maneviyatını paylaşmak ve bereketinden faydalanmak için Yozgatlılar’ı bu yıl da Bozok Bereket Kervanı ile aynı sofrada buluşturacaklarını söyledi.

Geçen yıl yola çıkan Bozok Bereket Kervanı’nın gittiği 13 ilçe ve 6 merkez mahallede sevgi ve muhabbetle karşılandığını belirten Vali Yazıcı, devlet millet kaynaşmasının en güzel örneklerinin sergilendiği Bozok Bereket Kervanı iftar sofrasında yaklaşık 50 bin kişiyi buluşturduklarını belirtti.

Bozok Bereket Kervanı’nın konakladığı merkez ve ilçelerdeki yerlerde vereceği iftar yemeğinin Turizm ve Otelcilik Lisesi’nde yapılacağını belirten Yazıcı, “Kervanımızda yemek sırası olmayacak. Herkesin masasındaki yemekler hazır olacak. Alanda Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerimiz vatandaşlarımıza ilahi dinletisi sunacak. Ramazan eğlencelerimize yine yer veriyoruz. Yozgatlı tiyatro sanatçısı arkadaşlarımız vatandaşlarımıza kültürel ve sanatsal etkinliklerde bulunacak” dedi.

İlçelerde de programlar ve toplantılar yapacaklarını vurgulayan Yazıcı, özellikle proje ile merkezle ilçeleri kaynaştırmayı amaçladıklarını anlatan Vali Yazıcı, “Belediye Başkanımız Kazım Arslan bey ile ilçelerimizde vatandaşlarımızla bir araya gelerek iftar soframıza davet edeceğiz. Yozgat’tan ilçelerimize gidecek daire müdürlerimiz esnafı gezip “soframızda buluşalım” diye vatandaşlarımızı davet ederken kendi kurumlarıyla ilgili de bilgilendirecekler. Projenin en büyük amacı, kardeşliğimizi tesis etme ve güçlendirmek” dedi.

Proje içerisinde görev alacak kişilerin genelde kamu görevlilerinden oluştuğunu kaydeden Yazıcı, “Bu projenin en büyük getirilerinden bir tanesi de, ilimizdeki potansiyeli harekete geçirmekti. Geçen yıl bunda başarılı olduk. Kendi sahne tırımızı oluşturduk. Bu proje ile belli birimlerdeki arkadaşlarımızı bir araya getirdik. Onlara farklı aşamalarda görevler verdik. Görevlerini başarıyla yerine getirdiler. Bu işin sonunda birlik ve beraberliğe yaptığımız atıf ve katkıların dışında bir de Yozgatlılar olarak, kendi okulumuzda hazırlanan iftar yemeğimizi yedik. Kendi öğrencilerimizin seslendirdiği ilahilerini dinledik. Şu an ilimizde eğitimli, tecrübeli güzel bir kadro oluştu.” diye konuştu.

Bu yıl da Ramazan ayının manevi atmosferine uygun bir şekilde Ramazan ayını dolu dolu geçirmek, il merkezi, ilçeler, köylerin arasındaki muhabbeti tesis etmek için kervanın yollarda olacağını söyleyen Yazıcı, “Bozok Bereket Kervanı iftar soframız Ramazan ayının üçüncü günü 30 Haziran’da Yozgat merkezde kurulacak. 1 Temmuz’da kervanımızı Cumhuriyet Meydanı’ndan Kadışehri ilçemize uğurlayacağız. 2 Temmuz’da Çekerek, 3Temmuz’da Aydıncık ilçelerimizde olacağız. 4 Temmuz’da merkezde TOKİ Mahallesi’nde iftarımız olacak. 5 Temmuz Yerköy ve 6 Temmuz Şefaatli ilçelerimizde. 8 Temmuz Çandır, 9 Temmuz Çayıralan ve 10 Temmuz’da da Sarıkaya ilçelerinde olacağız. 12, Temmuz’da Akdağmadeni, 13 Temmuz’da Sorgun, 14 Temmuzda Saraykent. 16 Temmuz’da tekrar merkez Kent Parkta. 17 Temmuz Yenifakılı, 18 Temmuz’da da Boğazlıyan’a kervanımız vatandaşlarımızla buluşacak. 21 Temmuz’da merkez İstiklal Mahallesi, 22 Temmuz’ta Şeyh Osman Mahallesi’nin ardından ilçe ve merkez programlarımızı tamamlayacağız. Bozok Bereket Kervanı’mız programları kapsamında da 24 Temmuz’da da şehit ailelerimize iftar vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Kazım Arslan ise Bozok Bereket Kervanı Projesi’ni önemsediğini belirterek bu faaliyetin en güzel şekilde gerçekleşmesi için belediye olarak ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Bozok Bereket Kervanı’nın Ramazan ayına ayrı bir güzellik katacağını ifade eden Arslan, “Ramazan vesilesiyle ilçelerimizle birlikteliğimizi bir kez daha pekiştireceğiz.”dedi.

CİHAN

Bozok Bereket Kervanı Yozgat ve ilçelerinde iftar verecek


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×